Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Korekcja powiek i lifting twarzy. Razem czy osobno?

Korekcja powiek i lifting twarzy. Razem czy osobno?

Efekty po liftingu twarzy znacznie różnią się od rezultatów po operacji powiek. Ta pierwsza procedura pomaga wygładzić zmarszczki i pozbyć się obwisłej skóry, zadaniem tej drugiej jest poprawienie wyglądu w okolicy oczu. Rezultaty korekcji powiek i liftingu twarzy, bardzo dobrze się uzupełniają, dlatego część pacjentek i pacjentów decyduje się na ich połączenie. Jakie jest najlepsze rozwiązanie? Czy połączyć oba zabiegi w jednym czasie czy jednak poddać się im oddzielnie?
Z pewnością zastanawiasz się w jaki sposób poddać się zabiegom i który z nich będzie najbardziej optymalny pod względem Twojego zdrowia, ryzyka oraz efektów. Zamiast zastanawiać w pojedynkę, spróbuj podejść do tego tematu stosując się do następujących wskazówek:

Znajdź odpowiedniego chirurga plastyka

Zacznij od poszukiwań poprzez sieć internetową. Sprawdź opinię i skup się chirurgach, którzy specjalizują się w chirurgii twarzy. Jeśli wolisz zaczerpnąć więcej niż jednej opinii, spróbuj zawęzić swój wybór do dwóch, trzech specjalistów. Odwiedzenie zbyt wielu gabinetów może wprowadzić tylko zamęt w Twojej głowie, nie mówiąc już o stracie sporej ilości czasu i pieniędzy. Na zabieg zdecyduj się dopiero wówczas, gdy zyskasz pewność, że jesteś w dobrych rękach i czujesz się bezpiecznie. Podczas konsultacji, chirurg plastyk oceni jakość Twojej skóry, budowę twarzy, ogólny stan Twojego zdrowia i dopiero wtedy zaleci konkretne działania. Jeśli lekarz uważa, że lepiej nie przeprowadzać dwóch operacji w jednym czasie – przyjmij to i zaufaj, że zależy mu na Twoim dobru. Lekarz z pewnością przedstawi Ci argumenty za lub przeciw połączeniu tych dwóch zabiegów.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Rozważ kwestie czasowe i finansowe

Jeśli wiesz już, że Twoje zdrowie oraz indywidualne zalecenia chirurga pozwalają na dowolność w wyborze połączenia lub rozdzielenia tych procedur, weź pod uwagę także inne kwestie. Zacznij od finansów. Czy stać Cię, aby bez znacznego ubytku w budżecie zdecydować się na dwie operacje od razu? Z drugiej strony warto pamiętać, że połączenie dwóch procedur, redukuje czas rekonwalescencji po operacji o połowę – w końcu zabieg przeprowadzone są jednorazowo, zatem czas potrzebny na odpoczynek także odbędzie się w jednym czasie. Kwestie czasowe często bywają kluczowe przy podejmowaniu decyzji. Dzięki połączeniu liftingu oraz korekcji powiek, pacjentka potrzebuje pomocy bliskich, wolnego w pracy tylko raz.

Zastanów się, co przeszkadza Ci bardziej

Jeśli z powodów finansowych lub zdrowotnych, masz możliwość poddania się tylko jednej operacji w określonym czasie, to przede wszystkim zastanów się na tym, który obszar Twojej twarzy podoba Ci się mniej. Rozważ, co według Ciebie wymaga szybszej interwencji. Jeśli bardzie przeszkadza Ci obwisła skóra na policzkach – zacznij od liftingu. Jeśli natomiast czujesz, że skóra wokół Twoich oczu postarza Cię i nie wygląda dobrze, zdecyduj się najpierw na zabieg korekcji powiek. Twoje indywidualne potrzeby także mają znacznie. Zwykle pierwszym wyborem jest jednocześnie pierwotny obszar o którym pomyśleliśmy, rozważając operację plastyczną. Chirurg plastyk z pewnością przychyli się do Twoich osobistych potrzeb.

Przedyskutuj z chirurgiem plan

Jeśli w jednym czasie możesz poddać się tylko jednej operacji, w czasie konsultacji spróbuj ustalić z chirurgiem plastykiem plan działania. Dowiedz się, mniej więcej po jakim czasie możesz poddać się drugiemu zabiegowi i spróbuj zaplanować to pod względem czasowym i finansowym. Wizja realnej perspektywy, pozwala na opracowanie realnych działań i przybliża Cię do efektu.