Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Rumień i popękane naczynka? Laser w pogotowiu!

Rumień i popękane naczynka? Laser w pogotowiu!

Choć rumień i popękane naczynka nie powodują zagrożenia dla zdrowia, to dla wielu osób stanowią uciążliwy problem natury estetycznej. Współczesna kosmetologia oferuje jednak wiele sposobów ich zwalczania. Największą popularnością cieszy się laser ze względu na wysoką skuteczność tych zabiegów. Podpowiadamy, jakie są przyczyny występowania popękanych naczynek i jak sobie z nimi radzić.

Skąd się bierze rumień i popękane naczynka?

W wielu przypadkach przyczyną powstawania popękanych naczynek oraz rumienia jest fotostarzenie, czyli przedwczesne starzenie się skóry na skutek nadmiernego oddziaływania promieniowania słonecznego. Czasami naczynka są tak drobne, że ich pojedyncze nitki są niewidoczne. W ten sposób skóra nabiera niejednolitego, czerwonego zabarwienia, co obserwujemy najczęściej na policzkach, nosie oraz podbródku. Rumień i popękane naczynka mogą pojawić się również na skutek podrażnienia skóry lub stanu zapalnego, a także w wyniku uwarunkowań genetycznych.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Laser najskuteczniejszym sposobem na rumień i popękane naczynka

Zabieg laserowy jest obecnie najskuteczniejszą znaną metodą walki z rumieniem. Zapewnia on selektywną fototermolizę, która ma kluczowe znaczenie dla tego typu zmian. Właściwie dobrana długość fali powoduje, że cała energia kumuluje się w naczynku. Następnie wiązka w kontrolowany sposób uszkadza ściany naczynka, dzięki czemu może się ono naturalnie wchłonąć, niwelując niekorzystne zaczerwienienie.

Laser na rumień i popękane naczynka ma również tę zaletę, że odpowiednie dopasowanie zarówno długości fali, jak i energii spowoduje bezpośrednie dotarcie do źródła problemu. Dzięki temu delikatna cera wokół naczynka nie zostanie uszkodzona. Na rumień najlepiej sprawdza się laser bromkowo-miedziowy, dający żółte światło. Wykonywany nim zabieg jest nie tylko praktycznie bezbolesny, ale i powoduje mniej skutków ubocznych, takich jak podrażniona skóra.

Co jeszcze warto wiedzieć o laserowym zabiegu usuwania rumienia i popękanych naczynek?

Choć laser jest skutecznym sposobem na rumień i popękane naczynka, to nie każdy może poddać się temu zabiegowi. Przeciwwskazaniem jest m.in.

  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroby przewlekłe (padaczka czy cukrzyca),
  • schorzenia skórne (bielactwo czy łuszczyca),
  • przyjmowanie niektórych grup leków,
  • opalenizna.

Dodatkowo laserowe usuwanie rumienia i popękanych naczynek zawsze powinno być poprzedzone konsultacją dermatologiczną. Sam zabieg nie wymaga rekonwalescencji, dlatego bezpośrednio po nim można powrócić do codziennej aktywności.