Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jak poradzić sobie z rozstępami po ciąży?

Jak poradzić sobie z rozstępami po ciąży?

Rozstępy po ciąży to problem wielu młodych mam. Choć są naturalnym następstwem szybkiego rozciągania się skóry na brzuchu, to dla wielu kobiet są one trudne do zaakceptowania. W artykule przedstawiliśmy sposoby radzenia sobie z nimi. 

Przede wszystkim profilaktyka

Zacznijmy od tego, że nie opracowano jak dotąd metody, która umożliwiłaby całkowite pozbycie się rozstępów. Można jedynie dążyć do zmniejszenia ich widoczności. Dlatego tak ważne jest zapobieganie zarówno podczas ciąży, jak i po porodzie. Należy zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu oraz sięgnąć po preparaty, które obniżają ryzyko pojawienia się rozstępów. Warto zwrócić uwagę, aby posiadały w swoim składzie witaminę E. Działanie specjalnych maści i kremów można dodatkowo wzmocnić delikatnym masażem brzucha, piersi oraz pośladków – czyli tych miejsc, w których najczęściej pojawiają się rozstępy po ciąży.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Pielęgnacja w domowych zaciszu

Domowe zabiegi, o ile są wykonywane regularnie, mogą przyczynić się do tego, że rozstępy po ciąży będą mniej widoczne. Jest to dobre rozwiązanie dla kobiet, które zadbały o odpowiednią pielęgnację swojej skóry już w czasie, kiedy spodziewały się dziecka. Jeżeli mimo wszystko rozstępy i tak się pojawią, to dzięki odpowiedniej pielęgnacji z pewnością będzie ich znacznie mniej, a co ważne będą płytsze i bledsze. W domowej pielęgnacji warto postawić na dobrej jakości kremy, zawierające w swoim składzie witaminę E oraz kwas glikolowy, które wspierają regenerację włókien kolagenowych. W przypadku głębokich zmian warto jednak rozważyć pomoc chirurga plastycznego w gabinecie medycyny estetycznej.

Głębokie rozstępy po ciąży – postaw na profesjonalną pielęgnację

Wiele gabinetów kosmetycznych posiada w swojej ofercie zabiegi, które pomagają zwalczać rozstępy po ciąży. Stosuje się w tym celu preparaty posiadające w swoim składzie substancje o silnym działaniu. Wnikają one w głąb skóry, prowadząc do jej regeneracji i redukując w ten sposób widoczność rozstępów. Najczęściej są to substancje zawierające witaminy, komórki zwierzęce oraz aminokwasy. Często stosuje się dodatkowo specjalną maskę gipsową, dzięki której krem lepiej się wchłania. Aby uzyskać oczekiwane rezultaty, zabiegi należy regularnie powtarzać. Za najskuteczniejszy sposób na rozstępy po ciąży uważa się terapię laserową, która sprawia, że stają się one niemal całkowicie niewidoczne. Dobre efekty może przynieść też mikrodermabrazja, polegająca na złuszczaniu naskórka urządzeniem wyposażonym w drobinki diamentu.