Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Top 6 powodów, dla których ludzie decydują się na operację plastyczną

Top 6 powodów, dla których ludzie decydują się na operację plastyczną

Poddanie się zabiegowi z zakresu chirurgii plastycznej nie jest już niczym zaskakującym. Ta dziedzina medycyny staje się coraz bardziej popularna i nic nie wskazuje aby owa popularność miała zmaleć. Nie każdy ma powód i ochotę aby takiej operacji się poddać, jednak Ci którzy się na nią decydują, najczęściej kierują się konkretnymi powodami. Jakie są te poważne i te z pozoru bardziej błahe?
Dzięki chirurgii plastycznej można dziś poprawić naprawdę wiele. Dlatego też powody dla których wciąż wielu ludzi poddaje się zabiegom są naprawdę różne. Do tych poważniejszych można zaliczyć:

Zabiegi rekonstrukcyjne

Dotyczą grupy ludzi dotkniętych przez genetykę lub los. Zabiegi rekonstrukcyjne przeprowadza się po wypadkach, nowotworach lub w przypadku wrodzonych wad np. rozszczepu warg lub deformacje ucha. Zabiegi rekonstrukcyjne maja ogromne znaczenie psychologiczne i pozwalają na poprawienie pewności siebie po ciężkich przeżyciach. Dowodem na to mogą być zabiegi rekonstrukcji piersi po mastektomii, które pozwalają na poczucie swojej kobiecości. Zabiegi rekonstrukcyjne, to jak się wydaje, największa wartość chirurgii plastycznej. Dzięki nim można trwale zmieniać ludzkie życia i poprawić to, co odbiega od normy i przeszkadza.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Duża utrata wagi

Ludzka skóra ma spore możliwości kurczenia się i rozciągania, jednak nie aż tak duże, aby skurczyć się po utracie kilkudziesięciu kilogramów. Obwisła skóra to problem wielu osób, które sporo straciły na wadze lub kobiet, które zmagają się z nadmiarem skóry na brzuchu po ciąży. Trudno cieszyć się ze znaczenie utraty wagi, kiedy skóra wygląda nieestetycznie i niejednokrotnie powoduje także otarcia i problemy skórne. Chirurgia plastyczna w tej sytuacji może pomóc. Są to najczęściej zabiegi polegające na usunięciu nadmiaru skóry.

Poprawienie samooceny

Ten powód zwany jest przez niektórych także próżnością. Pewną grupa ludzi, poddawanie się zabiegom z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej, ocenia bardzo negatywnie, jako przejaw skupiania się wyłącznie na swojej fizyczności. Z drugiej strony jednak, wszyscy dążymy do tego, żeby wyglądać dobrze: poprzez stosowanie makijażu, ładny ubiór lub dążenie do idealnej sylwetki ćwicząc. Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna wydaje się być podobnym środkiem do uzyskania tego celu.

Odwrócenie skutków upływu czasu

Nie każdy akceptuje swoje zmarszczki. Wielu z nas chciałoby młody wygląd zachować dłużej i nie akceptuje czasu, który dała nam natura. Chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna pomogą nie tylko zachować młodość ciała, ale także cofnąć skutki upływu czasu.

Aby dobrze czuć się we własnej skórze

Podobno trzeba polubić siebie. To prawda. Jednak nie każdemu przychodzi to łatwo, zwłaszcza jeśli nie akceptujemy konkretnej części swojego ciała. Zdrowe podejście do tego typu zabiegów pozwala ludziom poprawić te części ciała, które według nich nie pasują do reszty np. zbyt mały biust l;ub zbyt duży nos. Czasem niewielka zmiana pozwala na poczucie się dobrze w swojej skórze.

Czy są złe powody?

Choć nie jest ich wiele, istnieją powody dla których nie powinniśmy zmieniać swojego ciała korzystając z chirurgii plastycznej. Pierwszy z nich to: „chcę podobać się partnerowi i zrobię to dla niego”. Zdrowe podejście to „zrobię to dla siebie”. Próba zadowolenia swojego partnera bez względu na własne potrzeby to na pewno zły kierunek. Druga sytuacja, to zbyt młody wiek na poprawianie swojego ciała. Jeśli twój biust nie jest zbyt duży w wieku 18 lat, poczekaj choć 3 lub 4 lata. Być może okaże się, że piersi staną się pełniejsze lub zwyczajnie polubisz takie, jakie są.
Źródło:
http://beforeaftersurgerytoolbox.com/blog/surgery/top-10-reasons-people-give-for-having-plastic-surgery/
Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka