Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jakie zabiegi wybrać na wiosnę – pielęgnacja i odnowa skóry

Jakie zabiegi wybrać na wiosnę – pielęgnacja i odnowa skóry

Zima to niezbyt łaskawy czas dla skóry. Wpływ na to mają różne czynniki, na które szczególnie narażeni jesteśmy właśnie w tym okresie. Po zimie wyraźnie widzimy, że zarówno skóra, jak i włosy wymagają regeneracji. Wczesna wiosna to dobry czas na poddawania się niektórym zabiegom z zakresu kosmetyki oraz medycyny estetycznej, a nawet chirurgii plastycznej. Co to za zabiegi?

Dlaczego skóra po zimie ma gorszą kondycję?

Skóra zima narażona jest na wiele ekstremalnych czynników, które finalnie po kilku miesiącach odbijają się na stanie skóry. Jest to:

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna
  • Ogrzewanie – większość dnia spędzamy w sztucznie ogrzewanych pomieszczeniach w których najczęściej jest suche powietrze. Nie pozostaje to bez wpływu na stan skóry.
  • Silny wiatr – nie zawsze udaje się nam uchronić twarz przed działaniem silnego i zimnego wiatru.
  • Mróz – wyjście na mróz, kiedy chwilę wcześniej przebywało się w ciepłym pomieszczeniu w którym powietrze ma niezbyt wysoką wilgotność.
  • Dieta zimą siła rzeczy jest uboższa w witaminy i dobre dla skóry mikroelementy. Nawet jeśli zjadamy warzywa, są one zawsze mniej wartościowe niż te wiosenne i letnie, bo albo jesteśmy skazani na mrożonki, albo na produkty szklarniowe, których bogactwo jest mniejsze.

Jakim zabiegom możesz się poddać nim nastanie pełnia wiosny?

Przedwiośnie to doskonały czas na wykonywanie niektórych zabiegów z zakresu kosmetyki i medycyny estetycznej. Zanim jeszcze nastanie wiosna, najlepiej jest zdecydować się na:

  • inwazyjne złuszczanie naskórka – to dobry czas i ostatni dzwonek przed ciepłymi miesiącami w roku, aby wykonać peeling chemiczny lub dermabrazję. Przez co najmniej kilka tygodni po zabiegu, skórę trzeba chronić przed działaniem promieniowania ultrafioletowego, dlatego ważne jest, aby dać jej czas na zregenerowanie. Wykonanie zabiegu przed rozpoczęciem wiosny, to doskonały sposób na promienną cerę w czasie, kiedy natura budzi się do życia.
  • Zabiegi laserowe – usuwające zmiany trądzikowe lub zamykające naczynka krwionośne. Podobnie jak w przypadku inwazyjnego złuszczania – po laserze należy unikać promieniowania i dać skórze czas na regenerację.
  • Zabiegi witaminowe – choć można je stosować przez cały rok, okres przedwiosenny to świetny czas na dostarczenie skórze witamin w bardziej inwazyjny sposób np. z pomocą mezoterapii. Dzięki temu pozbędziesz się zmęczenia a twarz będzie odżywiona i nawilżona przez długi czas.

Jakim zabiegom poddawać się wiosną?

Wiosna, to ostatni dzwonek na wiele zabiegów, które wymagają ochrony przed promieniowaniem słonecznym po ich wykonaniu. Są to:

  • Zabiegi kwasami AHA w gabinecie kosmetycznym, które pomagają uporać się trądzikiem, przebarwieniami, bliznami i płytkimi zmarszczkami. Aby zabiegi były skuteczne trzeba się poddać całej serii, dlatego pamiętaj aby poddać się im zanim słońce zacznie coraz śmielej wychodzić.
  • Mniej inwazyjne złuszczanie naskórka takie jak mikrodermabrazja diamentowa lub peeling kawitacyjny. Złuszczanie nie dociera do tak głębokich warstw naskórka i skóry jak w przypadku np. peelingu chemicznego lub dermabrazji, jednak jest z pewnością bardziej inwazyjne niż domowy peeling i skóra potrzebuje co najmniej kilku lub kilkunastu dni na regenerację po zabiegu.
  • Wiosna to dobry czas na wykonywanie zabiegów, które pomogą nam dobrze czuć się wraz z pierwszymi promieniami słońca. Zabiegi ujędrniające ciało, zabiegi na bazie kwasu hialuronowego lub botoksu, sprawią, że wraz z nadchodzącymi ciepłymi miesiącami, będziemy czuli się we własnej skórze dobrze.

Pora roku a zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej

Większość zabiegów i operacji plastycznych można wykonywać przez cały rok. Planując jednak zabieg trzeba wziąć pod uwagę plany na najbliższe miesiące, bo ciało i twarz po operacjach plastycznych najczęściej wymagają czasu na powrót do formy. Przez pierwsze kilka miesięcy po zabiegu nie planuj zatem wakacji w gorących krajach i weź pod uwagę, że przez jakiś czas po zabiegu, Twoje ciało lub twarz mogą nie wyglądać korzystnie.
Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka