Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Zadowolenie z zabiegu, a podejście chirurga plastyka do pacjenta

Zadowolenie z zabiegu, a podejście chirurga plastyka do pacjenta

Na zadowolenie z zabiegu operacyjnego składa się wiele elementów. Decydując się na operację z zakresu chirurgii plastycznej robimy to całkowicie z własnej woli i oprócz zadowalającego efektu chcemy, aby zabieg dobrze nam się kojarzył w przyszłości. Co właściwie jest ważne, kiedy zdecydujemy się już na zabieg i cała machina przygotowań musi ruszyć? Według opinii internautów i internautek z wielu miejsc w sieci, jest kilka takich cech, które na pewno wspomogą nas przed, w trakcie i po zabiegu.

  1. Pierwsze wrażenie

Zanim położymy się na stole operacyjnym, musimy przejść osobistą konsultację z lekarzem, a potem wykonać szereg badań, które potwierdzą, że możemy poddać się zabiegowi. Sama decyzja o operacji zwykle łączy się zarówno z radością jak i z niepokojem. Pacjentki i pacjenci oczekują, że pierwszy kontakt z chirurgiem utwierdzi ich w przekonaniu, że decyzja jest słuszna a wszelkie wątpliwości dotyczące zabiegu zostaną rozwiane. Uśmiech, sympatia i indywidualne podejście do pacjenta, to z pewnością cechy, których oczekuje każdy pacjent przy pierwszej wizycie.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna
  1. Zaufanie


Lekarz, nie tylko z zakresu chirurgii plastycznej, musi wzbudzać w pacjencie zaufanie. Spokój, rzeczowe i konkretne odpowiedzi na pytania, cierpliwość to z pewnością elementy zachowania, które sprawiają, że pacjent wie, że jest w dobrych rękach. Oto jedna z opinii, po konsultacji o chirurga plastyka Arkadiusza Kuny, która pojawiła się na serwisie znanylekarz.pl:
„Przebieg konsultacji przebiegł pomyślnie i w sympatycznej atmosferze. Pan doktor bardzo dokładnie zapoznał mnie z przebiegiem zabiegu, wszystko wyjaśnił i profesjonalnie doradził najlepsze dla mnie rozwiązanie. Jest to bardzo ciepły człowiek i widać, że to co robi jest jego pasją. Wszystko wskazuje, iż w najbliższym czasie zdecyduję się na zabieg i mam nadzieję, że nic nie stanie na mojej drodze do spełnienia mojego marzenia i dzięki Panu doktorowi odzyskam tą pełnię szczęścia, której mi brakuje.”
Pacjentka wskazała wszystkie cechy, których pacjenci oczekują od lekarza po pierwszej wizycie. Lekarz nie tylko powinien być świetnym specjalistą w swojej dziedzinie, ale także powinien posiadać umiejętność rozmawiania z ludźmi i wykazywać się duża dozą empatii.

  1. Troska o pacjenta

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej często wiążą się z pewną dozą bólu przez jakiś czas po zabiegu oraz ograniczeniami fizycznymi. Niektóre zabiegi są mało inwazyjne, dlatego właściwie po kilku dniach możemy już normalnie funkcjonować, inne natomiast wymagają nieco więcej czasu na rekonwalescencję. Poczucie bezpieczeństwa ściśle wiąże się z zaufaniem i troską o pacjenta. Pacjent na każdym etapie zabiegu powinien czuć opiekę nie tylko lekarza, ale całego personelu. Wykluczamy wtedy pierwiastek stresu, który wpływa negatywnie na przebieg rekonwalesencji. Dobre samopoczucie i pozytywne podejście to podstawa szybkiego powrotu do „siebie”.

  1. Efekty zabiegu

Nic nie jest jednak tak ważne jak efekt zabiegu. I tu także potrzebne jest odpowiednie podejście lekarza. Kilka dni po przeprowadzeniu większości zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, wygląd daleki jest od ideału. Bezpośrednio po operacji musimy liczyć się nie tylko z bólem i dyskomfortem, ale także z niebyt ciekawym widokiem w lustrze. Często występują zasinienia, opuchnięcia, a szwy nie wyglądają najlepiej. Rolą lekarza jest także przygotowywanie pacjenta na taki widok oraz rozwiewanie wszelkich wątpliwości.
Efekt zabiegu z pewnością jest najważniejszy. Jednak bez tych wszystkich z pozoru małych rzeczy zabieg może przywoływać miłe wspomnienia lub jawić się niczym horror. Wsparcie ze strony lekarza i personelu, poczucie bezpieczeństwa związane z troską i zaufaniem jest ogromną częścią szeroko pojętego, dobrze przeprowadzonego zabiegu.
Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka