Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Zdrowotne wskazania i korzyści wynikające z operacji plastycznych

Zdrowotne wskazania i korzyści wynikające z operacji plastycznych

Większość z nas, nie bez powodu zakłada, że celem operacji plastycznej jest poprawienie wyglądu i ma wyłącznie wymiar estetyczny. Tymczasem sporo zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej także realnie wpływa na poprawę stanu zdrowia. Jakie korzyści zdrowotne mogą wynikać z poddania się niektórym zabiegom?
Oczywiście, celem operacji plastycznej jest poprawa wyglądu. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Czasem jednak, w wyniku operacji znacznie poprawia się jakość życia pacjentów. Zdarza się, że wskazaniem do zabiegu mogą być względy medyczne i celem zabiegu jest połączenie poprawy wyglądu oraz usunięcie przyczyny problemów zdrowotnych. Co to za zabiegi?

Plastyka nosa

Rhinoplastyka, czyli korekcja lub plastyka nosa jest wciąż jednym z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej wykonywanych na całym świecie. Nos leży w centralnej części twarzy i jego wada wizualna najczęściej przyciąga niepotrzebną uwagę. Estetycznym wskazaniem do korekcji nosa najczęściej jest garb, nos wydatny, nos zbyt szeroki lub nos krzywy. Często oprócz wskazań estetycznych mamy do czynienia także ze wskazaniami medycznymi do korekcji. Takim wskazaniem jest krzywa przegroda nosowa, która utrudnia oddychanie i przyczynia się do chrapania. Wyeliminowanie problemu krzywej przegrody nosowej poprawia wydolność oddechową i poprawia jakość codziennego życia np. podczas ćwiczeń aerobowych.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Zmniejszenie piersi

Duży, ciężki i opadający biust to problem nie tylko estetyczny. Kobiety, które decydują się na zmniejszenie piersi często cierpią z powodu bólu kręgosłupa. Duże piersi to ciężar, który trzeba codziennie nosić. Ciężar piersi z czasem może powodować wady postawy i bóle kręgosłupa. Często po zmniejszeniu piersi, kobiety mają większe szanse na uprawianie sportu, ponieważ jest il lżej i wygodniej.

Korekcja powiek

Świeże, młodzieńcze spojrzenie, duże oczy i napięta skóra wokół nich to synonimy młodości. Korekcja powiek często pomaga uzyskać młodszy wygląd bez większej ingerencji chirurga. Skóra wokół oczu starzeje się dużo szybciej niż na twarzy. To tzw. „kurze łapki” pojawiają się już w okolicach 25 roku życia. Z czasem skóra wokół oczu wiotczeje i pojawiają się tzw. worki pod oczami oraz opadające powieki, które dodają lat, ale też dość często ograniczają pole widzenia. Operacja powiek ma nie tylko znaczenie estetyczne. Przy mocno opadających powiekach pacjenci mogą mieć problem z właściwym polem widzenia. Korekcja powiek może ten problem wyeliminować i poprawić wzrok niemal natychmiast.

Usuwanie nadmiaru skóry

Gwałtowna utrata wagi lub duży brzuch podczas ciąży, dość często powodują nadmiary wiszącej skóry. Problemu tego nie można wyeliminować ćwiczeniami. Skóra ma ograniczone możliwości rozciągania się i kurczenia. Usunięcie nadmiaru skóry ma nie tylko wymiar estetyczny – choć głównym celem jest zawsze poprawa wyglądu. Pacjenci,którzy poddają się zabiegom usunięcia nadmiarów skóry eliminują problem otarć naskórka oraz uzyskują swobodę ruchów, dzięki czemu są bardziej skłonni do aktywności fizycznej.

Wymiar psychiczny

Nie można pominąć korzyści dla zdrowia psychicznego wynikających z poddania się operacji poprawiającej wygląd. Kompleksy dotyczące defektów naszego ciała często obniżają ogólną jakość życia i powodują psychiczne bariery. Uwolnienie się od problemu powoduje wymierne efekty w postaci większej chęci do życia. Ponadto, chirurdzy plastycy dość często uczulają jak duże znaczenie ma zdrowy tryb życia dla utrzymania efektów operacji. Pacjenci otrzymują dodatkowy bodziec, aby zmienić złe nawyki żywieniowe i wdrożyć regularna aktywność fizyczną.
źródło: https://www.iorioplasticsurgery.com/Blog/TabId/42189/PostId/4848/what-are-the-health-benefits-of-plastic-surgery.aspx
Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka