Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Zima się kończy – jak się mają Twoje włosy?

Zima się kończy – jak się mają Twoje włosy?

Zima, choć w ostatnich latach szczędzi nam bardzo niskich temperatur i siarczystych mrozów, to wciąż pozostawia po sobie ślad w postaci suchych włosów i skóry w nie najlepszym stanie. Wszystko jest odwracalne i na szczęście istnieją sposoby na to, aby regeneracja włosów po okresie zimowym przyniosła oczekiwane efekty. W jaki sposób?

Regeneracja włosów po zimie

O włosy, szczególnie długie, trzeba dbać w wyjątkowy sposób. Pod wpływem wysokiej lub niskiej temperatury, włosy mają tendencje do przesuszania się, a końcówki lubią się rozdwajać, co nie wygląda ani dobrze, ani zdrowo. Często po zimie myślimy nad obcięciem włosów, czego niejednokrotnie potem żałujemy. Zniszczone końcówki trzeba podciąć, jednak nie musimy decydować się na radykalne zmiany. Jak zatem poprawić wygląd włosów po zimowych temperaturach, noszeniu czapek i targaniu wiatrem?

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Pielęgnacja włosów w trakcie zimy

blue-trees-1196558-1280x960Wszyscy wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego zanim zaczniemy regenerację „po” zimie, warto pamiętać o tym, co robić, gdy jesteśmy w samym środku nie tylko mrozów i zawieruch, ale także pomieszczeń z sztucznym ogrzewaniem.
W czasie zimy powinniśmy się przede wszystkim postarać, aby nie dopuszczać do dodatkowego przesuszenia. Wiatr, ogrzewanie i czapka wystarczająco źle wpływają na nawilżenie włosów. Warto nie dokładać się swoimi działaniami do przesuszenia włosów. Dlatego:
– Unikaj codziennego używania prostownic i lokówek
–  Staraj się delikatnie wkładać czapkę.
–  Nie szarp włosów grzebieniem i szczotką. Szczególnie po umyciu rozczesuj grzebieniem o szeroko rozstawionych zębach
– Używaj odżywek, które mają w sobie dużo substancji nawilżających.
–  Na końcówki używaj tłustych olejków i jedwabi przeznaczonych do pielęgnacji włosów.
– Zadbaj o wilgoć w swoim mieszkaniu. Efektem sztucznego ogrzewania jest suche powietrze. Nie tylko wpływa negatywnie na nasze gardło i skórę, ale także na włosy.
– Dobrze się odżywiaj. To zrobi nie tylko dobrze Twoim włosom, ale i całemu organizmowi.

Regeneracja włosów po zimie

po umyciu włosów, nałóż na końcówki maska regenerującą i pozostaw na kilkanaście minut. Spłucz ciepła wodą. Jeśli Twoje włosy nadal będą przesuszone…
– … nie bój się wizyty u fryzjera. Radykalne zmiany nie będą konieczne, a podcięcie końcówek sprawi, że włosy będą zdrowsze i lśniące
– Możesz zdecydować się na regenerację w salonie fryzjerskim
– Na elektryzujące się włosy może pomóc głębokie i systematyczne nawilżanie. Używaj po każdym myciu odżywek nawilżających, wskazane są także odżywki na suche włosy w sprayu.
– Po okresie zimowym włosy niejednokrotnie bardziej się przetłuszczają, szczególnie u osób z tendencjami. Włosy wtedy u nasady szybko stają się tłuste, natomiast pozostają suche na końcach. Warto wtedy sięgnąć po sprawdzone sposoby naszych babć. W sklepie z ziołami dostępna jest brzoza i pokrzywa. Kilkakrotne zastosowanie wywaru na skórę głowy może znacząco wyregulować wydzielanie sebum.
– Na nadmiernie wypadające włosy możemy użyć wywaru ze skrzypu polnego, choć pokrzywa też znacznie je wzmocni.
– Po zimie traktuj swoje włosy szczególnie delikatnie. Myj je ostrożnie dłońmi i nigdy nie kładź się do łóżka z mokrymi włosami, które po wpływem wody stają się bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne.
– Zima to niezbyt łaskawy czas dla włosów – szczególnie długich. Wraz z nadejściem pierwszych wiosennych promieni słońca życzymy sobie, aby wyglądały jak najlepiej. Warto dbać o nie przez cały rok, jednak o każdej porze roku w nieco inny sposób.
Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka