Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Zmarszczki, których nie lubimy najbardziej…

Zmarszczki, których nie lubimy najbardziej…

Choć powstawanie zmarszczek jest normalnym etapem życia człowieka, wciąż trudno się nam pogodzić z tym zjawiskiem. Często pragniemy widzieć siebie wciąż młodych i „gładkich”. Zmarszczki jednak pojawiają się, a my, mniej lub bardziej, walczymy z oznakami starzenia się. Których zmarszczek nie lubimy najbardziej?
zmarszczkiZmarszczki możemy podzielić na trzy rodzaje: zmarszczki ortostatyczne czyli zmarszczki niemowlęce, które znikają po kilku miesiącach od narodzin. Drugi rodzaj to zmarszczki mimiczne,które pojawiają się w wyniku ruchów mięśni twarzy: uśmiechów, grymasów, mrużenia oczu lub charakterystycznych min dla danej osoby. Pierwsze zmarszczki mimiczne najczęściej pojawiają się wokół oczu w wieku 20-25 lat. Wszystkie ich rodzaje z czasem utrwalają się i dla wielu są powodem do zmartwienia. Trzeci rodzaj zmarszczek to zmarszczki grawitacyjne. Pojawiają się wyniku praw grawitacji oraz zmniejszenia elastyczności skóry. Skóra przez całe nasze życie jest „ciągnięta” przez siły grawitacji w dół. Zmarszczki tego rodzaju martwią nas najbardziej ponieważ to właśnie przez nie nasza twarz zmienia się i wygląda na starszą.
Zmarszczki pojawiają się naszej twarzy w różnych miejscach. Jednak są takie,które potrafią nam zepsuć humor w gorszy dzień.

Których zmarszczek najbardziej nie lubimy?

– „Kurze łapki” czyli zmarszczki wokół oczu – pojawiają się najwcześniej, bo już w okolicach 20 roku życia. Po 30-tce coraz częściej zaczynają nam przeszkadzać, bo gorzej wyglądają gdy jesteśmy zmęczeni lub organizm jest niedostatecznie nawodniony. Odpowiednia pielęgnacja skóry wokół oczu może zatrzymać proces pogłębiania się zmarszczek, ewentualnie spowodować, że będą mniej widoczne, jednak nie cofniemy czasu i powstałe zmarszczki pozostaną. Aby się ich pozbyć możemy skorzystać z usług lekarza medycyny estetycznej który wygładzi zmarszczki z pomocą wypełniaczy.
zmarszczki na czole – powstają w wyniku marszczenia czoła w charakterystyczny dla danej osoby sposób. Zmarszczki czasem pojawiają się w sposób równoległy do linii oczu – poprzez częste unoszenie brwi i grymas „zdziwienia”. Na czole pojawia się też niekiedy bruzda poprzeczna między oczami. Do rzadszych zmarszczek na czole zaliczają się te, które powstają na wskutek wieloletniego spania na tym samym boku. Zmarszczki równolegle zwykle likwiduje się z pomocą wypełniaczy. Na bruzdy pomiędzy oczami i głębokie zmarszczki polecany jest lifting czoła i brwi, który odmładza całą twarz ponieważ „otwiera” oczy przez co spojrzenie wygląda młodziej i bardziej świeżo i wygładza całe czoło.
zmarszczki wokół ust – te nie pojawiają się u każdego. Duże znaczenie maja osobiste predyspozycje takie jak układ twarzy, waga ciała, palenie papierosów lub sposób układania ust podczas mówienia. Czasem zmarszczki wokół ust mogą być efektem problemów z gospodarką hormonalną. Na tego typu problemy ze starzeniem się pomagają wypełniacze z kwasu hialuronowego lub botoksu.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Codzienna pielęgnacja

shar-pei-1-1391494-1280x960Codzienna pielęgnacja skóry twarzy to ważny element profilaktyki starzenia się skóry. Systematyczne używanie kremów nawilżających, picie dużych ilości wody, regularne złuszczanie naskórka oraz dobra dieta mogą ten proces znacznie opóźnić. Nasza skóra nie najlepiej znosi palenie papierosów i kontakt ze słońcem. Z pierwszego najlepiej zrezygnować w ogóle – co poprawi nie tylko stan skóry, ale też skorzysta na tym cały organizm. Jeśli lubimy korzystać ze słońca – trzeba robić to mądrze. Wszystkie kremy na dzień powinny zawierać filtr UV a podczas kąpieli słonecznych najlepiej używać preparatów z wysokim faktorem.
Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka