Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Zmarszczkom mówimy NIE

Zmarszczkom mówimy NIE

W dzisiejszych czasach kładzie się coraz większy nacisk na estetyczny wygląd nawet jeżeli zaczyna się przekraczać wyznaczoną przez nasz organizm granicę, która rozpoczyna powolną falę starzenia się skóry. Tego procesu nie jesteśmy w stanie uniknąć, ale dzięki medycynie i stosowanych coraz częściej nowych metodach, można ten proces trochę przyhamować. W przypadku kiedy pojawiają się różnego rodzaju zmarszczki związane z starzeniem się skóry, szczególnie w obrębie twarzy, medycyna proponuje kilka rozwiązań.

Medycyna estetyczną w zmarszczki!

Można zastosować popularny i znany już na całym świecie BOTOX, dobrze sprawdza się szczególnie w przypadku zmarszczek mimicznych, kwas hialuronowy popularny wypełniacz, czy przeszczep tłuszczu własnego. Właśnie tą ostatnią metoda chciałabym się zająć w tym artykule. Starzejąc się, bezpowrotnie tracimy objętość tkanek, co objawia się najczęściej zmarszczkami wokół ust czy ubytkiem w okolicy skroni powodując zniekształcenie owalu twarzy. Bardzo dobrą alternatywą do zwalczania tego problemu jest przeszczep tłuszczu.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Przeszczep tłuszczu – skuteczna walka ze zmarszczkami


Zabieg ten polega na pobraniu odpowiednią kaniulą (tępo zakończoną igłą) tkanek z miejsc gdzie jest ich nadmiar lub tam gdzie nie spowodują deformacji w sposób analogiczny do liposukcji. Następnie po odpowiednim przygotowaniu można pobrany tłuszcz przeszczepić w pożądane miejsce. Zaletą tej metody jest wypełnianie ubytków własną tkanką, więc automatycznie niwelujemy ryzyko związane z wystąpieniem reakcji alergicznej. Kolejnym atutem jest fakt, iż tkanka dostępna jest na naszym ciele, więc zwyczajnie nie wymaga zakupu, tak jak np. kwasu hialuronowego. Daje to możliwość pobrania i wstrzyknięcia większej ilości w inne miejsce, pod warunkiem, że pacjent nie jest bardzo szczupły.
Tłuszcz podaje się głębiej niż pozostałe wypełniacze, ale do dyspozycji mamy większe objętości, więc efekt końcowy jest bardzo dobry. Porównując, kwasu hialuronowego przeciętnie podaje się od 0,5 – 1 cm3, a tłuszczu od 15-20 cm3 czyli dużo więcej. Dodatkowo można liczyć, że część przeszczepionego tłuszczu zamieni się w żywą tkankę dając efekt trwały, pozostawiając 40-60% pobranej objętości w skórze. Kolejną zaletą jest ogólne poprawienie kondycji skóry i bardzo ładny wygląd cery, to taki mały bonus widoczny gołym okiem po zabiegu.

Wygląd i zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu często powstają siniaki, obrzęki, które mogą utrzymywać się od 2 do 3 tygodni po zabiegu. W domu na twarz po zabiegu można położyć zimne okłady, spać przez kilka dni na plecach z głową lekko uniesioną, co sprzyja zmniejszeniu obrzęku. Przeszczep tłuszczu można zastosować również w przypadku rekonstrukcji, wypełnienia ubytku np. pozapalnego czy zniwelowania jakiejś deformacji w ciele. Tą metodę stosuje się również do ujędrniania piersi, jeżeli konieczna jest tylko drobna poprawka biustu. Pamiętajcie ta metoda jest bezpieczna, a efekt końcowy utrzyma się na zawsze.
 
Marta