Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Nasza strona w Twojej torebce

Nasza strona w Twojej torebce

Strona Doktora Arkadiusza Kuny (Marten’s Clinic) jest w pełni responsywna. Oznacza to, że niezależnie, jakiej przeglądarki użyjesz, możesz ją przeglądać w wygodny i w pełni funkcjonalny sposób odnajdując wszystkie potrzebne Ci informacje.
Jednocześnie tytuł tego wpisu sugeruje, że musisz być drogi czytelniku, kobietą. Nie jest to do końca prawda, bo nie musisz, ale jeśli NIĄ nie jesteś, to należysz do absolutnej mniejszości pośród osób odwiedzającej nasz serwis. Tym bardziej wierzę, że zrozumiesz, gdy w artykule będę zwracał się przede wszystkim do pań.
Zatem, o co chodzi z tą responsywnością?

Słowo jest spolszczeniem angielskiego terminu responsive (wrażliwy). To znaczy, Szanowna Czytelniczko, że obojętnie, poprzez jakie urządzenie będziesz oglądać stronę ArkadiuszKuna.pl, zawsze zobaczysz prawidłową wersję dla Twojego urządzenia i przeglądarki. Projektując ten serwis użyliśmy różnych wersji grafiki oraz zróżnicowanego sposobu nawigowania w obrębie poszczególnych części strony.
Dlatego strona będzie inaczej wyglądać dla rozdzielczości 1024 piksele i większej, nieco inaczej w rozdzielczości 768-1023. Jeszcze inny będzie wygląd i działanie przy rozdzielczościach 320 pikseli, jakie masz dostępne w swoim smartfonie.
Jeżeli nie wiesz do końca, „o czym ten facet pisze”, tłumaczę, że chodzi to, czy odwiedzisz naszą stronę internetową używając do tego swojego komputera lub laptopa, czy też zrobisz to przy pomocy tableta albo smartfona. Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych różnić oraz sposobów nawigowania dla różnych wersji rozdzielczości.
Zacznijmy od wciąż najbardziej popularnej wersji stron internetowych, które możesz obejrzeć w swoim komputerze domowym albo na laptopie. Właściwie dla tych urządzeń różnice będą niewielkie i istnieją głównie w skali użytych przez nas obrazów oraz ich precyzyjnego ułożenia. Dlatego opowiem wspólnie jak przy pomocy tych urządzeń możesz nawigować w obrębie strony chcąc uzyskać konkretne informacje o zabiegach lub sposobach komunikacji z kliniką.
Strona na komputer lub laptop
 
Daje możliwość szybkiego dotarcia do dowolnego miejsca na stronie. Na przykład będąc na stronie głównej, gdy poszukujesz informacji o zabiegach dotyczących piersi klikasz na odpowiedni link ZABIEGI. W przeglądarce obraz przesuwa się do odpowiedniego miejsca a ty możesz wybrać interesujący cię konkretnie rodzaj operacji. Następny klik przeniesie cię do odpowiedniej podstrony, gdzie znajdziesz wszystkie interesujące fakty na temat tego, dla kogo dany zabieg jest przeznaczony, z czym się wiąże wybór sposobów jego przeprowadzenia itp.
rozdzielczosc_duza_02Być może nie wszystkie istotne dla ciebie informacje znajdziesz bezpośrednio na stronie. Zwłaszcza takie, które wiążą się z indywidualnym przebiegiem operacji, sposobami przygotowania, badaniami przed zabiegiem oraz ewentualnym ryzykiem, jeśli ono istnieje. Jeżeli ich nie znajdziesz możesz skontaktować się z nami na kilka sposobów. U góry (niezależnie od rozdzielczości) znajdziesz nasz numer telefonu.
Jeżeli nie masz teraz czasu, a chciałabyś porozmawiać o nurtujących cię pytaniach możesz zostawić swój numer klikając „pływający” link po prawej stronie w środku wysokości ekranu: „Oddzwonimy do Ciebie”. Musisz nam tylko podać numer twojego telefonu oraz wygodną dla ciebie godzinę kontaktu. Postaramy się zadzwonić w wybranym przez ciebie momencie i odpowiedzieć na każde twoje pytanie.
Innym sposobem kontaktu, jaki być może preferujesz, jest odpowiedź na e-mail. Jeżeli masz pytanie bardziej złożone i wymagające zastanowienia, doktor Arkadiusz Kuna chętnie na nie odpowie. U dołu znajdziesz prosty formularz, w którym możesz zostawić swoje namiary oraz napisać nurtujące cię pytanie. Znajdziesz tam także nasze dane adresowe oraz mapę Google, na której zaznaczyliśmy nasze położenie.
Nawigacja zbudowana jest w taki sposób, że na podstronach opisujących konkretne zabiegi znajdziesz także możliwość przejścia na inne grupy zabiegów. W górnej części ekranu znajduje się podręczne menu, w którym w łatwy sposób możesz nawigować do wybranej grupy zabiegowej, na przykład Operacje ciała i brzucha, czy Zabiegi drobne.
Rozdzielczość dla telefonów i tabletów
Jak napisałem w tytule, chcąc uzyskać najważniejsze informacje o zabiegach, jakie wykonuje Doktor Arkadiusz Kuna, możesz posłużyć się także dowolnym, innym urządzeniem, jakie nosisz w swojej torebce, o ile masz dostęp do Sieci. W projekcie strony WWW przewidzieliśmy taką możliwość.
rozdzielczosc_smartphone
U góry znajdziesz uproszczone menu, dzięki któremu, podobnie jak w przypadku wersji dla pełnej rozdzielczości, wybierzesz łatwą drogę nawigacji do interesujących cię faktów.
Dotyczy to zarówno zabiegów jak i sposobów komunikacji z naszą kliniką. Wyjątkiem jest, że celowo pominęliśmy w nawigacji galerię certyfikatów. Oczywiście możesz do nich dotrzeć przesuwając obraz na stronie głównej, jednak pliki graficzne zdecydowanie wygodniej ogląda się na urządzeniach o większych rozdzielczościach.
We wszystkich rozdzielczościach możliwe jest sprawdzenie dostępnych terminów konsultacji. Wystarczy u dołu strony kliknąć na kalendarzu w odpowiednim dniu oznaczonym, jako potencjalnie wolny termin i sprawdzić, jakie godziny są dostępne albo a też zwyczajnie zadzwonić na podany tam numer.
Dzisiaj nie wiemy, jakie powstaną urządzenia, dzięki którym nasza strona będzie odwiedzana w przyszłości. Myślimy jednak, że zbudowanie jej, jako w pełni responsywny projekt, powinno uodpornić sam serwis na te zmiany w technologii. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że nic nie jest idealne, dlatego liczymy na twoją opinię. Jeżeli znajdziesz na niej elementy, które moglibyśmy poprawić lub zrobić inaczej, prosimy ja prześlij ją na klinika@ArkadiuszKuna.pl
Autor wpisu: Marcin Janicki