Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
4 operacje plastyczne, które przynoszą długotrwały efekt odmładzający twarz

4 operacje plastyczne, które przynoszą długotrwały efekt odmładzający twarz

Starzenie jest naturalnym procesem i częścią życia. Niejednokrotnie jednak, w głowie wciąż czujemy się trzydziestolatkami, a w lustrze… już tego trzydziestolatka od dawna nie ma. Niektórzy z nas akceptują ten fakt i nie starają się zmienić naturalnego cyklu, inni nie chcą zaakceptować oznak upływającego czasu i chętnie z nimi walczą. Obecnie, na szczęście walka o młodszy wygląd nie jest skazana na porażkę. Chirurgia plastyczna oferuje zabiegi, które przynoszą długotrwały efekt odmładzający twarz.
Poprawienie urody i odmłodzenie możliwe jest nie tylko dzięki chirurgii plastycznej, ale także dzięki medycynie estetycznej, która obejmuje wiele mało inwazyjnych zabiegów Dziś jednak, skupimy się na operacjach chirurgicznych, których podstawową zaletą jest długotrwałość efektów.

Lifting twarzy

Ogólny lifting twarzy jest jednym z najstarszych sposobów na odmłodzenie twarzy i jednocześnie najbardziej kojarzącym się z chirurgią plastyczną. Operację tę rzadko przeprowadza się przed 40 rokiem życia, ponieważ najczęściej zwyczajnie nie ma takiej potrzeby, a pierwsze oznaki starzenia można zniwelować z pomocą mniej inwazyjnych sposobów. Wskazaniem do pełnego liftingu twarzy są głębokie zmarszczki i bruzdy, wiotkość i opadanie skóry, które powoduje, że broda, policzki, powieki zaburzają wygląd i owal twarzy. Efekt po liftingu jest długotrwały i może wizualnie odjąć pacjentowi nawet 10-15 lat. Blizny najczęściej nie są widoczne, bo umiejscowione na linii włosów oraz za uszami.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Lifting szyi

Jest to zabieg przeprowadzany u pacjentów, którzy mają problem z nadmiarem obwisłej skóry w okolicach brody i szyi spowodowany utratą jędrności skóry lub nadliczbowych. Operacja pozwala na odmłodzenie całej twarzy poprzez przywrócenie jej bardziej regularnego owalu i usunięcie tzw. indyczej szyjki. Czasem stosuje się także liposukcję podczas usuwane są także nadmiary tkanki tłuszczowej. Efekt operacji jest długotrwały.

Plastyka brwi i czoła

Ten zabieg przynosi bardzo dobre efekty u pacjentów, których głównym problemem są bruzdy pomiędzy brwiami (tzw. lwia zmarszczka) zmarszczki na czole, opadające brwi i powieki. Opadanie skóry w tej części twarzy powoduje smutny lub groźny wygląd i znacznie dodaje lat. Dzięki plastyce czoła i brwi, pacjent uzyskuje młodszy wygląd poprzez wygładzenie zmarszczek, podniesienie brwi i powiek. Rezultatem jest młodsza i radośniejsza twarz. Efekt zabiegu jest długotrwały a blizny niewidoczne, ponieważ najczęściej umiejscowione na linii włosów.

Plastyka powiek

To jedna z popularniejszych, odmładzających operacji plastycznych. Polega na podniesieniu górnych powiek lub/i usunięciu nadmiarów skóry i tkanki tłuszczowej z powiek dolnych. Dzięki operacji, która obejmuje tylko okolice oczu, młodziej wygląda cała twarz. Spojrzenie zyskuje młodszy i świeższy wygląd, dzięki czemu pacjenci pozbywają się zmęczonego wyrazu twarzy. Ten rodzaj operacji przeprowadzany jest zwykle po 35 roku życia, jednak zdarza się, że także młodsi pacjenci kwalifikowani są do zabiegu. Czasem występuje problem z genetycznym opadaniem powiek lub tworzeniem się tzw. worków pod oczami, co nadaje nawet młodej twarzy niewyspany lub zmęczony wyraz. Efekty, tak samo jak w przypadku pozostałych operacji, jest długotrwały.

Operacje chirurgiczne zawsze wiążą się z pewnym ryzykiem. Pacjenci, którzy zamierzają poddać się operacji powinni cieszyć się dobrym zdrowiem zarówno psychicznym jak i fizycznym. Zabieg zawsze poprzedza konsultacja lekarska, podczas której chirurg przeprowadza wywiad z pacjentem oraz kwalifikuje go do zabiegu. Pacjent powinien być świadom ryzyka jakie niesie za sobą operacja oraz mieć realne oczekiwania względem efektów. Jeśli zastanawiają się Państwo nad poddaniem się operacji, zapraszamy na konsultacje.
Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka