Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
4 operacje plastyczne, które przynoszą długotrwały efekt odmładzający twarz

4 operacje plastyczne, które przynoszą długotrwały efekt odmładzający twarz

Nieco banalnym będzie stwierdzenie, że starzenie się jest naturalnym procesem, który dotyka każdego z nas. Niemniej jest to prawda. Starzejemy się wszyscy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Blondynki i brunetki. Każdy z nas starzeje się jednak w innym tempie. Ponadto nierzadko jest tak, że u niektórych z nas oznaki starzenia widać mniej, a u innych nieco bardziej. Każdy z nas chce przecież wyglądać jak najmłodziej i jak najzdrowiej.

W celu uzyskania młodego wyglądu sięgamy po kremy przeciwzmarszczkowe. Ponadto dbamy i pamiętamy o zdrowej diecie oraz o kremie z filtrem w pogodne dni. Choć są to pomocne zabiegi, to nie wyczerpują całego wachlarzu opcji, które oferuje nowoczesna medycyna. Co możemy zrobić, kiedy kremy i makijaż przestają działać? Co daje nam względnie trwały efekt, a jakie zabiegi należy powtarzać? Warto zaznaczyć, że ingerencję w naszą twarz nie muszą być typowymi zabiegami chirurgicznymi. Medycyna estetyczna może być pomocna w utrzymaniu młodego i zdrowego wyglądu naszej twarzy.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Lifting twarzy

Lifting twarzy to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów. Jest to również jeden z najstarszych zabiegów. Na trwale zagościł w chirurgii plastycznej z wielu powodów. Z jednej strony jest to zabieg, który trwa stosunkowo niedługo. Ponadto okres rekonwalescencji jest dość krótki, a pacjentka opuszcza klinikę tego samego dnia. Zazwyczaj lifting twarzy nie wymaga również znieczulenia ogólnego. To wszystko sprawia, że zabieg ten jest bezpieczny, a do tego nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do jego przeprowadzenia. Warto również zauważyć, że lifting twarzy pomaga znacząco odmłodzić twarz i wygładzić zmarszczki. Efekt po liftingu jest długotrwały i pozwala cofnąć naszą twarz nawet o piętnaście lat. Ponadto blizny po liftingu twarzy pozostają zazwyczaj niewidoczne. Jak to możliwe? Cięcia wykonuje się zazwyczaj na linii włosów, co sprawia, że blizna pozostaje praktycznie niezauważalna.

4 operacje plastyczne, które przynoszą długotrwały efekt odmładzający twarz

Lifting szyi

Zdarza się, że osoby, które spotykamy wyglądają dość młodo pomimo swojego wieku. Niestety, często ich wiek zdradza skóra na ich szyi. Nic dziwnego – skóra na szyi z czasem staje się obwisła, wręcz workowata. Powoduje to, że wiele z nas zaczyna zakrywać naszą szyję i rezygnuje z dekoltów czy też prezentowania posiadanej biżuterii. Obwisła skóra na szyi sprawia też, że boimy się takich miejsc jak plaża czy basen. Lifting szyi pozwala również na nadanie ładnego, owalu naszej twarzy. Usunięcie nadmiarowej skóry daje względnie stały efekt. Efekt ten utrzymuje się latami i jest widoczny niemalże od razu po zabiegu.

Lifting czoła i brwi

Lifting czoła to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w praktyce chirurga plastycznego. Nic dziwnego, nasze czoło odpowiada przecież za główną część naszej mimiki. Warto zauważyć, że zmarszczki na naszym czole czy też opadające brwi nadają naszej twarzy zmęczony i stary wygląd. Lifting czoła, podobnie jak lifting twarzy, jest zabiegiem stosunkowo krótkim, a jego efekt jest widoczny niemalże od razu. Warto zaznaczyć, że lifting czoła ma stosunkowo niewiele przeciwwskazań i tak jak lifting twarzy wykonywany jest bez znieczulenia ogólnego.

4 operacje plastyczne, które przynoszą długotrwały efekt odmładzający twarz

Plastyka powiek

Powieki pełnią bardzo ważną rolę w naszym oku. Zamykając się rozprowadzają łzy, które nawilżają naszą gałkę oczną. Ponadto poprzez zamykanie oczu chronią oko przed nadmiernym wysychaniem oraz dostawaniem się ciał obcych. Wraz z wiekiem może dochodzić do opadania powiek – zarówno powieki dolnej jak i górnej. W przypadku opadania powieki górnej nasza twarz wygląda na zmęczoną. Opadanie powieki dolnej może z kolei prowadzić do niedomykania się jej, a tym samym jej wysychania. Zabiegi kantoplastyki pozwalają znacząco odmłodzić nasze oczy oraz uzyskać promienny wygląd naszej twarzy. Efekt utrzymuje się zazwyczaj kilkadziesiąt miesięcy.