Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
6 popularnych kształtów nosa, z którymi poradzi sobie plastyka

6 popularnych kształtów nosa, z którymi poradzi sobie plastyka

Nos jest centralnym elementem twarzy i bywa źródłem wielu kompleksów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Rozmiar, kształt oraz skrzywienie to najczęstsze powody, dla których pacjenci decydują się na rinoplastykę, czyli zabieg korekty nosa. Może być on wykonany ze względów estetycznych lub medycznych. W artykule przedstawimy 6 popularnych kształtów nosa, których mankamenty można łatwo i skutecznie rozwiązać, decydując się na zabieg.  

Plastyka nosa – kształty

Korekta nosa jest stosunkowo popularnym zabiegiem z zakresu chirurgii plastycznej, która pozwala na zmienienie kształtu, rozmiaru, a także konkretnych struktur takich jak przegroda nosowa. Ze względów estetycznych najczęściej pacjenci zgłaszają się z zaburzonymi proporcjami twarzy, kiedy nos dominuje nad innymi elementami. Często jest on zdecydowanie większy i odwraca uwagę od oczu czy ust. Przedstawiamy najpopularniejsze powody, dla których pacjenci decydują się na korektę nosa:

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna
  1. Nasada nosa jest za szeroka lub za wąska – częsty problem u osób pochodzenia afrykańskiego, azjatyckiego oraz latynoskiego
  2. Cebulkowaty czubek nosa – może zaburzać proporcje całego nosa; zabieg ma na celu wtedy nadanie całości symetrycznego trójkątnego kształtu
  3. Duży i/lub długi nos – choć jest to sprawa bardzo osobista, taki kształt nosa często bywa źródłem nadmiernej uwagi, a nawet komentarzy. Rinoplastyka może skutecznie zmienić wygląd profilu twarzy na bardziej harmonijny i proporcjonalny. 
  4. Szpiczasty nos – to również kwestia indywidualnego poglądu, lecz wiele osób zgłasza się z dyskomfortowym kształtek czubka nosa. Może być to kwestia ułożenia lub przerostu chrząstki nosowej, co można łatwo zredukować.
  5. Krzywy nos – może być wynikiem wcześniejszego wypadku i wiązać się z traumatycznymi przeżyciami. Asymetria nosa jest zazwyczaj mocno zauważalna, dlatego pacjenci decydują się na korektę nosa. W tym przypadku potrzeba często poważniejszego zabiegu ze względu na ingerencję w układ kostny. 
  6. Kruczy nos – czyli garb nosa, może mocno odwracać uwagę od wyglądu twarzy i negatywnie wpływać na odbiór osoby.

Najważniejsze informacje o zabiegu

Na korektę nosa można zdecydować się ze względów estetycznych lub medycznych. Zabieg rinoplastyki może pomóc w skutecznym rozwiązaniu problemów takich jak skrzywiona przegroda nosowa. Dzięki temu pacjenci, którzy mają problemy z oddychaniem lub chrapaniem odczują znaczącą poprawę jakości funkcjonowania. Przed zabiegiem należy skonsultować się z doświadczonym lekarzem specjalistą oraz chirurgiem plastycznym, którzy odpowiednio doradzą rodzaj operacji, a także określą, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania korekty kształtu nosa.