Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
metody chirurgiczne i niechirurgiczne

Chirurgiczny lifting twarzy a metody niechirurgiczne

Wiele gabinetów i klinik oferuje niechirurgiczny lifting twarzy, którego zadaniem jest odjęcie wielu lat i znaczna poprawa wyglądu twarzy. Zarówno metody chirurgiczne jak niechirurgiczne mają swoje wady i zalety i dopóki nie są zastosowane indywidualnie do problemu – mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Poddanie się liftingowi twarzy bez użycia skalpela może być kuszące, jednak nie w każdym przypadku uzasadnione. Chirurgiczny lifting twarzy a metody niechirurgiczne. Zobacz jakie są plusy i minusy obu procedur!

Wiek ma znaczenie

wiele kobiet zaczyna myśleć o bardziej inwazyjnych zabiegach niż codzienne nakładanie kremu dopiero po czterdziestce, gdy zauważa u siebie znaczną utratę gęstości skóry i głębokie zmarszczki. Skóra na policzkach zaczyna obwisać, znaczne pogorszenie stanu skóry następuje także na szyi oraz w okolicach powiek górnych i dolnych. Zastrzyki zawierające substancje ujędrniające skórę czy spłacające bruzdy,mogą pomóc w odmłodzeniu twarzy, jednak nie podniosą znacząco policzków czy opadających powiek. Medycyna estetyczna może znacznie poprawić wygląd twarzy, jednak nie uzyskamy takiego efektu jak przy poddaniu się chirurgicznym procedurom. Medycyna estetyczna może przynosić doskonałe efekty u osób pomiędzy 30 a 40 rokiem życia, kiedy głównym problemem jest są drobne zmarszczki i problem z przesuszeniem skóry.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Plusy i minusy niechirurgicznego liftingu

Każda metoda ma swoje plusy i minusy. Nie inaczej jest także z odmładzaniem twarzy przy użyciu technik medycyny estetycznej. Do zdecydowanych zalet metod niechirurgicznych możemy zaliczyć przede wszystkim fakt ominięcia chirurgicznych procedur czyli wykonywania nacięć i zastosowanie znieczulenia ogólnego. Zastrzyki podawane są bez znieczulenia lub przy zastosowaniu jedynie kremu znieczulającego. Idzie za tym kolejny plus – czyli odchodzi konieczność zorganizowania czasu na rekonwalescencję, ale także uniknięcie ryzyka powstania powikłań, które mogą przydarzyć się przy poddaniu się tradycyjnej operacji. Efekty widoczne są niemal od razu i tylko u niektórych pacjentów potrzeba kilku dni na zobaczenie finalnych rezultatów. Plusem mogą być także koszty, które jednorazowo są znacznie niższe przy metodach niechirurgicznych. Koszty mogą być także minusem, ponieważ metody niechirurgiczne przynoszą efekty na kilka miesięcy i po tym czasie trzeba dokonać poprawek, aby zachować efekt. Istnieje także ryzyko, że efekt nie będzie wyglądał naturalnie a twarz przez jakiś czas będzie bez wyrazu. Kolejnym minusem jest fakt, że metody niechirurgiczne nie zawsze są odpowiednie dla pacjentów powyżej 50 roku życia

Wady i zalety tradycyjnego liftingu twarzy

Największą wadą opcji chirurgicznej jest… konieczność poddania się procedurze chirurgicznej, która wiąże się z nacięciami, bliznami (najczęściej niewidocznymi dla osób postronnych, ale jednak istniejącymi) oraz znieczuleniu. Potrzebny jest także czas na odpoczynek i zagojenie się ran, przez co zachodzi konieczność zorganizowania czasu wolnego od pracy i codziennych aktywności. Chirurgiczne opcje są z zasady bardziej odpowiednie dla osób powyżej 50 roku życia i rzadko wykonywane są wcześniej. Do plusów z pewnością należy długotrwałość efektów. Rezultaty operacji utrzymują się 10-15 lat, co jest zdecydowaną zaletą tej opcji. Pełna regeneracja po zabiegu trwa kilka tygodni, jednak przy dobrze wykonanym zabiegu, nie ma konieczności poddawania się poprawkom. Do plusów możemy zaliczyć także jakość efektów. Współczesne techniki chirurgiczne umożliwiają uzyskanie bardzo subtelnego i naturalnego efektu. Słowem – w dalszym ciągu wyglądamy jak ta sama osoba z tą różnicą, że o kilka lub kilkanaście lat młodsza.