Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jaki jest idealny rozmiar biustu? To zależy gdzie mieszkasz

Jaki jest idealny rozmiar biustu? To zależy gdzie mieszkasz

Powszechnie uważa się, że każdy rozmiar biustu jest piękny. Jest w tym sporo prawdy, bo rozmiar kobiecych piersi niejednokrotnie poddawany jest dyskusjom i to najczęściej nie przez panów… a przez same kobiety. Kanony piękna które kreują media nie zawsze mają zastosowanie do rozmiaru i kształtu piersi. Postrzeganie idealnego rozmiaru biustu uzależnione jest od wielu czynników. Jednym z nich niewątpliwe jest długość i szerokość geograficzna.
Pomimo tego, że biust jest najbardziej widocznym atrybutem kobiecości, to zdaniem wielu mężczyzn wcale nie najważniejszym. Skoro już mowa o tym co ważne i w jakiej kolejności, wielu panów zwraca uwagę najpierw na twarz, pośladki, nogi a dopiero potem na biust. Rozmiary i kształty biustów jednak są różnie postrzegane w różnych częściach świata. To, co dla Europejczyka jest nie do przyjęcia w sensie estetycznym, dla mieszkańca Afryki może być bardzo atrakcyjne. W ocenie idealnego rozmiaru biustu niewątpliwie znaczenie mają proporcje ciała.

Ameryka Północna

W USA, od końca lat 80’tych aż do początku tysiąclecia lansowano modę na nienaturalnie, niejednokrotnie nawet monstrualnie duże piersi. Modę na duży biust zapoczątkowała Pamela Anderson. Wiele kobiet poddawało się operacjom plastycznym aby powiększyć swoje piersi nawet o kilka rozmiarów. Obecnie moda na bardzo duży biust przeminęła. Jednak małe biusty nie są ulubionym rozmiarem amerykanów. Amerykanki nadal chętnie powiększają piersi, lecz obecnie stawiają na naturalność zarówno w kształcie jak i w rozmiarze.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Azja

Azjatki z natury są drobnej budowy ciała i niewielkiego wzrostu. Poza nielicznymi wyjątkami, moda na ogromne biusty nigdy tam nie panowała. O ile kultura zachodnia wpłynęła na postrzeganie niektórych elementów urody, takich jak kształt nosa, kolor skóry czy też wzrost, to biust powinien być naturalny i raczej niewielki – raczej proporcjonalny do drobnej budowy ciała.
 

Ameryka Południowa

Wiele atrybutów kobiecości jest w Ameryce Południowej szczegółnie eksponowanych. Najważniejsze są biodra i pośladki, które powinny być odpowiednio szerokie i wystające. Nie bez znaczenia pozostaje talia, która powinna być wąska. Biust także jest eksponowany, jednak w  typie budowy ciała np. mieszkanek Wenezueli czy Argentyny rzadko znajdziemy naturalnie duży biust. W tej części świata kobiety bardzo często poprawiają swoją urodę z pomocą dobrodziejstw chirurgii plastycznych, pozostawiając jednak biust w naturalnych, proporcjonalnych rozmiarach.
 
 

Afryka

Afryka to ogromny kontynent, bardzo różnorodny narodowościowo i etnicznie. Afrykańczycy nierzadko preferują duży, ciężki i obwisły biust, który jest dla nich oznaką płodności i bogactwa.
Pełne kształty w w Afryce są utożsamiane z dobrobytem. Obfity biust, duże, wystające pośladki a nawet duży brzuch są symbolami atrakcyjności.
 

Europa

Znajdziemy tu wiele typów urody, odcieni białej skóry, wzrostu, koloru włosów i postrzegania piękna. W ostatnim dwudziestoleciu mogliśmy zaobserwować inspirację zachodem także jeśli chodzi o preferowany, idealny rozmiar biustu. Wiele mieszkanek szczególnie Europy Zachodniej powiększało sobie biust na wzór amerykańskich celebrytek. Dziś kobiety w Europie starają się dążyć do idealnych proporcji. Nierzadko powiększają swoje piersi, jednak znacznie rozważniej niż kiedyś.
Niezależnie od kształtu i rozmiaru naszych piersi – ważne aby je lubić, dbać o nie i dobrze się z nimi czuć. Kanony nie mają wielkiego znaczenia. W końcu nawet najpiękniejsze kobiety nie podobają się wszystkim.
Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka