Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Zabiegi chirurgii plastycznej, którym często poddają się panowie

Zabiegi chirurgii plastycznej, którym często poddają się panowie

Mężczyźni wydają się być zadowoleni ze swojej powierzchowności. W każdym razie, takie wrażenie odnoszą kobiety. Jest to spowodowane wieloma czynnikami społecznymi, ale najważniejszym z nich jest wciąż panujący stereotyp mężczyzny twardego, który ma „ważniejsze rzeczy na głowie” niż niedoskonałości swojej urody. A jak jest naprawdę? Czy mężczyźni naprawdę nie przejmują się swoim wyglądem?
Mężczyźni generalnie mniej zwracają uwagę na swój wygląd niż kobiety, choć oczywiście nie dotyczy to wszystkich panów. Coraz więcej przedstawicieli płci męskiej wprost mówi o dbaniu o swój wygląd, dbaniu o ciało oraz samopoczuciu ściśle wiążącym się z postrzeganiem samego siebie. Mężczyźni coraz częściej nie tylko dbają o siebie na co dzień, ale też poddają się zabiegom chirurgii plastycznej aby usunąć defekty urody, które najbardziej im przeszkadzają a w przeszłości były źródłem zaburzeń w kontaktach z innymi ludźmi.

Oto 5 najpopularniejszych zabiegów, którym poddają się mężczyźni:

Korekcja uszu

Wielu panów decyduje się na zabieg korekcji odstających uszu. Najczęściej po osiągnięciu już pełnej dojrzałości, czyli między 30 a 40 rokiem życia. Odstające uszy bardzo skupiają uwagę przy ocenie wyglądu i niejednokrotnie rzeczywiście mogą negatywnie wpływać na całokształt wizerunku. Zabieg korekcji odstających uszu może poprawić samopoczucie i pozytywnie wpłynąć na postrzeganie samego siebie.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Korekcja ginekomastii

Ginekomastia u mężczyzn pojawia się z kilku powodów. Najczęściej są to zaburzenia w gospodarce hormonalnej, niejednokrotnie także przyjmowanie niektórych leków oraz efekt przebytych chorób. Ginekomastia to przerost męskiego gruczołu piersiowego. Dla niektórych mężczyzn cierpiących z powodu tego schorzenia jest to bardzo wstydliwy problem, dlatego też dość często decydują się na wykonanie zabiegu.

Korekcja nosa

Mężczyźni poddają się plastycznym operacjom nosa nie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych. Niejednokrotnie krzywa przegroda nosowa utrudnia oddychanie a dodatkowo zaburza symetrię twarzy. Sporo panów jednak, decyduje się na operację nosa przede wszystkim ze względów estetycznych. Szczególnie, jeśli ich nosy są duże i krzywe. Podobnie, jak w przypadku korekcji odstających uszu, operacja nosa sprawia, że pacjent odczuwa większy komfort, ponieważ przestaje on przyciągać uwagę.

Przeszczep włosów

Pomimo tego, że wiele kobiet lubi łysych mężczyzn, to wielu z nich nie potrafi pogodzić się z utratą swojej gęstej czupryny. Na zabieg przeszczepu włosów często decydują się panowie, których praca wymaga nienagannego wizerunku.

Nie tylko widoczne defekty urody…

Wyżej opisane zabiegi są wykonywane najczęściej, jednak obecnie wielu mężczyzn decyduje się poprawę mniejszych defektów urody, takich jak naturalne zmarszczki, lub usunięcie nadmiaru tłuszczu z brzucha. Coraz częściej mężczyźni decydują się także na korektę opadających powiek, co nadaje ich spojrzeniu młodszy i świeższy wygląd. W Polsce zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej, którym poddają się mężczyźni, to 5-10% wszystkich wykonywanych zabiegów. Ta liczba wciąż rośnie i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie panowie kategorycznie zrezygnowali z poprawiania swojego wyglądu.
Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka