Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Popularne kosmetyki kontra medycyna estetyczna

Popularne kosmetyki kontra medycyna estetyczna

Brak zmarszczek i przebarwień, zdrowa, promienista cera – o tym marzy każda z nas. Dlatego też każdego dnia nakładamy kolejne kremy, które mają zapobiec procesowi starzenia się skóry. Spowalnianie starzenia się skóry to ciężki proces, którym nie tak łatwo jest zapobiec, dlatego też ciężko zauważyć efekty po stosowaniu odpowiednich kremów. Zanim zatem po raz kolejny sięgniemy po dobroczynne kosmetyki a medycynie estetycznej powiemy stanowcze „Nie”, warto dowiedzieć się, które ze składników mają dobroczynny wpłwy na naszą skórę. Przedstawiamy niektóre z nich.

Kwas hialuronowy

Wraz z nastaniem pierwszych zabiegów medycyny estetycznej, kilkanaście lat temu kwas hialuronowy stał się kosmetycznym hitem. Nie bez powodu! Kwas hialuronowy stanowi naturalny wypełniacz skóry, którego ubywa z wiekiem. Naukowcy opracowali jego syntetyczną  postać, z której chętnie korzysta chirurgia plastyczna, ale wykorzystuje się go również w kremach. Powodują one stymulującą syntezę znajdującego się w skórze kwasu. Dzięki wznowieniu produkcji wypełniacza, możemy liczyć na skuteczne spowolnienie starzenia się skóry. Zabiegi medycyny estetycznej polegają właśnie na zastosowaniu kwasu hialuronowego, który głęboko wnika w strukturę skóry, poprawiając jej stan.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Pokonaj starzenie się skóry – Retinaldehyd

Już nasze babcie wiedziały, że marchewka pozytywnie wpływa na urodę. Dlatego też zdrową cerę zawdzięczały beta-karotenowi, czyli prowitaminie A. Z wiekiem jednak metabolizm zwalnia, dlatego przyswajalność witamin także maleje. Retinaldehyd to bezpośredni prekursor kwasu retinowego, będącego metabolizmem witaminy A. Substancja dosłownie odnawia skórę, ale jej nie podrażnia, ma działanie przeciwzmarszczkowe, rozświetlające i wygładzające skórę. Stosując kremy z Retinaldehydem, należy pamiętać, by jednocześnie używać silnych filtrów przeciwsłonecznych, gdyż składnik ten może uwrażliwiać skórę na promieniowanie UV.

Kosmetyki a medycyna estetyczna: Oleamid Glicyloglicyny

Kolejny składnik to połączenie z Oleamidem Glicyloglicyny, który wzmacnia ich działanie przeciwzmarszczkowe. Związek ten skutecznie stymuluje retinal do wykorzystywania znajdujących się w skórze rezerw witaminy A. Dodatkowo przyczynia się również do zwiększenia elastyczności oraz jędrności skóry.

Podsumowanie

Aby cieszyć się młodością na dłużej, powinnyśmy również zadbać o skórę wewnątrz ciała. Pamiętajmy, by dostarczać naszemu organizmowi odpowiedniej suplementacji i witamin, pić dużą ilość płynów i stosować odpowiednią pielęgnację, dobraną do potrzeb naszej skóry. Zabiegi medycyny estetycznej powodują jednak znacznie głębsze i trwalsze działanie. Dzięki odpowiedniej strukturze, a także preparatom, efektami możemy cieszyć się na dłużej.