Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Modelowanie podbródka implantami

Modelowanie podbródka implantami

Operacje plastyczne stały się w ostatnich latach bardzo popularne. To sposób na to, żeby pozbyć się kompleksów, rozpocząć życie z większą wiarą w siebie i zadowoleniem ze swojego wyglądu. Wiele osób zmaga się z problemem podwójnego podbródka. Trudno go zlikwidować nawet przez regularne masaże lub inne nieinwazyjne zabiegi. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna. Dzięki wszczepieniu implantu w okolicy żuchwy możesz zmniejszyć ten efekt, a jednocześnie poprawić symetrię i ogólny kształt twarzy.

Kiedy należy wykonać zabieg?

Każdy z nas chciałby uatrakcyjnić swój wygląd i poprawić niedoskonałości, na które narzekamy. Zabieg modelowania podbródka powinien zainteresować w szczególności osoby, które mają tzw. schowaną brodę, cofnięty podbródek lub ich twarz ma naturalnie kwadratowy kształt i pragną to zmienić. Istotnym, choć przede wszystkim estetycznym wskazaniem do modelowania podbródka może być charakterystyczny przedziałek na brodzie, który przeszkadza pacjentom i chcieliby się go pozbyć. Na zabieg decydują się również osoby, u których broda jest stosunkowo mała i sprawia, że cała twarz wygląda nieproporcjonalnie. 

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Modelowanie podbródka – przebieg zabiegu

Operacja polegająca na wymodelowaniu podbródka cieszy się dużą popularnością i przeprowadza się ją razem z korektą nosa. Połączenie obu tych zabiegów daje u większości osób efekt metamorfozy, której szukają. Modelowanie podbródka zalicza się do stosunkowo prostych zabiegów o niskim ryzyku powikłać, a rezultaty są bardzo satysfakcjonujące i pozytywnie wpływają na całościowy wygląd twarzy.  

Chirurg plastyczny przeprowadza ten zabieg w znieczuleniu ogólnym, a operacja najczęściej trwa od jednej do dwóch godzin. Przy modelowaniu podbródka specjalista używa odpowiednio dobranego implanta syntetycznego, który zostaje następnie umieszczony w brodzie. Zabieg przeprowadza się wewnątrz jamy ustnej, dzięki czemu blizna jest całkowicie niewidoczna. 

Przygotowanie do zabiegu

Kwalifikację do zabiegu przeprowadza chirurg plastyczny. Pod uwagę bierze on wówczas ogólny stan zdrowia pacjenta, indywidualne potrzeby i uwarunkowania anatomiczne. Warto pamiętać, że modelowanie podbródka za pomocą implantów mogą wykonać osoby powyżej 15 roku życia.  

Jakie są efekty po przeprowadzonej operacji?

Zabieg modelowania podbródka nie jest obciążający, dlatego pacjent już po kilku godzinnej obserwacji może wrócić do domu. Wszczepienie implantu podbródka przynosi długotrwałe efekty w postaci poprawienia wyglądu twarzy i nadania jej odpowiedniego kształtu, dlatego warto skonsultować się z renomowanym chirurgiem plastycznym.