Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Modne sporty, które w ostatnim czasie przeżywają prawdziwy rozkwit

Modne sporty, które w ostatnim czasie przeżywają prawdziwy rozkwit

Odkąd świat opanował trend na bycie fit (i dobrze!), ludzie eksperymentują z różnymi formami aktywności. Taka różnorodność sprawia, że każdy może znaleźć swoją ulubioną formę sportową i to taką, która sprawia mu autentyczną przyjemność. W ostatnich latach Polska oszalała na punkcie kilku rodzajów sportu. Co to takiego?
Wysiłek fizyczny lub sport nie kojarzy się nam już wyłącznie z wyczynowcami lub z czymś co jest nudne, żmudne i nieprzyjemne. Aktywność fizyczną można praktykować na wiele sposobów, co widać w parkach, skwerach, klubach fitness i na ulicach.

Nordic Walking

Zdecydowanie pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Nordic walking to rodzaj marszu z użyciem specjalnych kijków. Właściwe ich używanie pozwala uruchomić nie tylko mięśnie nóg, ale także rąk. Jest to forma aktywności fizycznej, którą wybierają zarówno osoby starsze jak i młodzi. Nordic walking może być okazja do spotkań, bo w towarzystwie maszeruje się znacznie lepiej. Niewątpliwa zaletą nordic walking jest otoczenie. Nie musimy siedzieć na dusznej sali lub siłowni. Wystarczą kijki, chęci, dobry instruktaż i możemy cieszyć się ruchem na łonie natury, oddychają c jednocześnie świeżym powietrzem. Kluczowe w uprawianiu nordic walking są kijki. Wydatek to około 200 złotych. Zanim je kupisz, pożycz sprzęt od znajomego lub wypożycz go w odpowiednim miejscu. Jak się przekonasz do tej formy aktywności – zacznij się rozglądać za swoim sprzętem.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Jogging

runner-888016_1280Czyli po prostu bieganie. Na punkcie biegania oszalała już ogromna ilość rodaków. Sport nie wymaga specjalnego sprzętu. Wystarczą dobre buty i dobrana do pogody odpowiednia odzież. Oczywiście oprócz wyżej wymienionego,potrzebne są także chęci – i jesteśmy gotowi do stawiania pierwszych korków w bieganiu. Wiele osób zniechęca się do tego rodzaju sportu, ponieważ próbuje szybko osiągnąć wyniki większe niż pozwala mu na to jego organizm. Treningi najlepiej zacząć spokojnie. Jeśli masz problem z przebiegnięciem minuty bez zadyszki – spróbuj przez pierwszy tydzień zacząć od marszu. W internecie znajdziesz mnóstwo informacji na temat treningów dla początkujących. To sport, w którym opłaca się być cierpliwym i wytrwałym a efekty i przyjemność z biegania przyjdzie sama. W Polsce jest wiele szlaków i imprez dla biegaczy. Być może ta forma ruchu jest dla ciebie, a zakosztowanie go wiele nie kosztuje.

Zumba

Świetna forma ruchu dla osób, które uwielbiają tańczyć. Nie jest to typowy taniec, a połączenie aerobiku z tańcem. Dobry sposób na spalenie kalorii, uruchomienie mięśni i świetną zabawę. Wiele kobiet dla których klasyczne zajęcia na sali były nudne, znalazło w zumbie swój sposób na ruch. Jeśli nie lubisz aktywności na świeżym powietrzu np. zimą, zumba może być świetną alternatywą na zaczerpnięcie odrobiny energii.

Ćwiczenia… przed telewizorem

Wraz z modą na bycie fit przyszła także moda na ćwiczenie w domu. Prawdziwy boom na ćwiczenie wraz z instruktorką przemawiająca z ekranu komputera lub telewizora wprowadziła Ewa Chodakowska. Ta kobieta wie jak zmotywować do ćwiczeń i wspierać swoje fanki. Taka forma ruchu to świetna alternatywa dla osób, które w danym momencie nie mogą lub nie chcą wydawać pieniędzy. Wystarczy internet i poszukanie w nim odpowiedniego treningu dla siebie. Plusem tej formy aktywności jest fakt, że rzeczywiście bardzo wiele kobiet zaraziło się ćwiczeniami i zdrowym stylem życia.

Miejskie siłownie

Chcesz chodzić na siłownię, ale brakuje Ci pieniędzy na comiesięczny karnet? O ile na zewnątrz nie panuje właśnie minusowa temperatura, możesz śmiało poćwiczyć na miejskiej siłowni otwartej. Na szczęście, w polskich miastach pojawia się ich coraz więcej.
Ruch, aktywność fizyczna nie musi kojarzyć się z męczarnią. Jeśli znajdziesz swoją drogę, będziesz czerpać przyjemność z korzyścią dla Twojego zdrowia i sylwetki.
Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka