Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
„Mommy makeover” – coraz większa popularność zabiegów dla młodych matek

„Mommy makeover” – coraz większa popularność zabiegów dla młodych matek

Wszyscy chcemy dobrze wyglądać. Obecnie presja na perfekcyjny wizerunek jest większa niż kiedykolwiek, dlatego tak chętnie poddajemy się zabiegom upiększającym i odmładzającym. Dobrze chcą także wyglądać młode matki, których ciało po ciąży i okresie karmienia bywa nieidealne. Choć termin „mommy makeover”, który można przetłumaczyć jako „po dziecięca przemiana” lub „przemiana mamy” nie jest w Polsce szczególnie popularna, to w Stanach Zjednoczonych jest jednym z popularniejszych haseł w kontekście chirurgii plastycznej. Czym są zabiegi dla mam?

Co kryje się pod pojęciem „mommy makeover”

„Mommy makeover” nie jest terminem medycznym, a marketingowym. Oznacza szereg zabiegów, którym poddają się młode matki po urodzeniu i wykarmieniu dzieci piersią. Obecnie mamy do czynienia z pierwszym pokoleniem matek, które aktywnie poprawiają swoje ciało po ciąży. Kobiety, po urodzeniu dziecka starają się szybko dojść do formy i doprowadzić swoje ciało do stanu sprzed ciąży. To nie zawsze jest możliwe, bo nie każda skóra ma taką samą zdolność do obkurczania się, a i każdy ciążowy brzuszek oraz piersi inaczej się w tym czasie zachowują. Po urodzeniu i wykarmieniu dziecka piersią, najczęstszymi problemami są obwisłe piersi, nadmiar skóry na brzuchu, rozstępy oraz zmiana wyglądu narządów płciowych. Kobiety pamiętają swoje ciało sprzed ciąży i dzięki możliwościom jakie daje chirurgia plastyczna – coraz chętniej poddają się zabiegom, które przywracają dawny wygląd.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Na jakie operacje i zabiegi najczęściej decydują się matki po okresie ciąży?

„Mommy makeover” najczęściej dotyczy kobiet, które urodziły już dzieci i nie planują mieć kolejnych. Wtedy operacje mają największy sens. Wszystkie zabiegi jakim poddają się młode matki dotyczą tych obszarów ciała, które zmieniły się po okresie ciąży. Najczęściej są to:

  • podniesienie piersi lub powiększenie z podniesieniem
  • plastyka brzucha połączona czasem z liposukcją
  • zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej
  • liposukcja ud

Zazwyczaj kobiety najpierw decydują się na jedną operację, która dotyczy najbardziej problematycznego obszaru np. piersi. Widząc jednak dobre skutki operacji po czasie, często zdarza się, że decydują się na kolejne zabiegi np. plastykę brzucha lub waginoplastykę.

O czym warto pamiętać przy podejmowaniu decyzji o operacji?

Możliwość poprawienia niedoskonałości ciała wynikających z przebytej ciąży oraz po karmieniu dziecka piersią, to z pewnością ogromna zaleta czasów w których przyszło nam żyć. Zmiana wyglądu u chirurga plastyka nie jest jednak wizytą u kosmetyczki i z pewnością powinna być gruntownie przemyślana.

Chirurgia plastyczna nie zastąpi zdrowego stylu życia

Najlepszymi kandydatkami do zabiegów są kobiety zdrowe oraz relatywnie sprawne fizyczne. Chirurgia plastyczna nie jest także sposobem na utratę wagi. Po ciąży próbuj najpierw poprawić swój wygląd poprzez zdrowe odżywianie się i aktywność fizyczną. Chirurgia plastyczna stosowana jest wtedy, kiedy zawodzą mniej inwazyjne metody.

Operacja plastyczna to koszt

Zanim zdecydujesz się na poprawienie swojego ciała w gabinecie chirurga plastyka, pamiętaj o tym, że musisz liczyć się także z kosztami. Jeśli planujesz więcej niż jeden zabieg, którego celem jest poprawienie ciała po ciąży – koszty znacznie wzrastają.

Ryzyko oraz rekonwalescencja

Każda operacja chirurgiczna wiąże się ryzykiem wystąpienia powikłań oraz okresem rekonwalescencji. Zanim chirurg plastyk podejmie się przeprowadzenia operacji musi być pewny, że jesteś świadoma ryzyka wystąpienia powikłań. Równie ważne jest przygotowanie do czasu po operacji, bo będziesz przez jakiś czas potrzebowała pomocy a zajmowanie się małymi dziećmi w tym czasie nie będzie możliwe.