Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
znieczulenie ogólne

Najciekawsze przypadki chirurgii plastycznej

Nowoczesne metody chirurgii plastycznej to doskonałe możliwości, dzięki którym każdy może poradzić sobie z długoletnimi kompleksami. Choć często chirurgia plastyczne kojarzy się z powiększaniem piersi czy korektą nosa, wiele jej procedur jest o wiele bardziej skomplikowanych i pozwalających na poprawienie własnego wyglądu niemalże w każdy sposób. Przedstawiamy dzisiaj przypadki chirurgii plastycznej, które cieszą się niezwykłą popularnością w tej dziedzinie, tworząc niejako historię jej skuteczności. 

Niesamowity przeszczep twarzy

Jeszcze dzisiaj przeszczepy twarzy uchodzą za zabiegi kontrowersyjne. Z jednej strony lekarze są ratować zdrowie pokrzywdzonych osób, ale niejednokrotnie mówi się także o ryzyku odrzucenia takiego przeszczepu. Do tej pory przeszczepów twarzy zrobiono na świecie jedynie kilkanaście. Pierwszego z nich dokonał dr Thomas na 9-letniej dziewczynce, której młockarnia zerwała cały skalp z włosami, ale również większą część twarzy. Lekarz połączył strzępy skóry z częściami plastikowej torby, co okazało się niezwykle skuteczne. Dorosła dzisiaj kobieta cieszy się swoją twarzą i pracuje jako pielęgniarka. 

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Niechciany tatuaż a pierwsza operacja piersi

W słonecznym Texasie 26-letnia kobieta za namową swojego narzeczonego wytatuowała sobie na piersiach dwie czerwone róże. Szybko jednak chciała pozbyć się niechcianych malunków, a z pomocą przyszedł pewien kanadyjski chirurg, który podjął się ich usunięcia za pomocą dermabrazji. Lekarz pracował w tym czasie nad skonstruowaniem pierwszych implantów piersi, dlatego zaproponował kobiecie skorzystanie z takiego wypełnienia. Operacja wykonana została w 1962 roku, przebiegał pomyślnie, a kobieta otworzyła drogę milionom kobiet, chcącym poprawić wygląd swojego biustu. 

Korekta nowego nosa

2013 rok w chirurgii plastycznej przyniósł ciekawą operację, która została przeprowadzona na młodym Azjacie. Mężczyzna uległ wypadkowi samochodowemu, na którego skutek doznał poważnych obrażeń nosa. Część tkanki objęło jednak niebezpieczne zakażenie, dlatego chirurdzy nie mieli możliwości wykonania standardowej korekcji nosa. Lekarze stworzyli zatem tzw. ekspander w kształcie naturalnych rozmiarów nosa, zaimplantowali go na czoło mężczyzny, pobrali pojedynczą chrząstkę z żebra pacjenta. Stworzyli tym samym nową część ciała, usuwając pozostałości uszkodzonego nosa, dzięki czemu mogli zastąpić go nowym. 

Podsumowanie

Rozwój chirurgii plastycznej jest tak dynamiczny, że właściwie rok rocznie docierają przełomowe newsy. To dziedzina medycyny, która z pewnością ma na swoim koncie wiele innowacyjnych rozwiązań, ale też wiele jeszcze stoi przed nią otworem. Nie powinieneś się zatem obawiać się procedur chirurgii plastycznych, ponieważ wykonywane są przez specjalistów w tym zakresie, a ryzyko ich niepowodzenia wciąż maleje.