Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Powiększanie piersi – jak nie przesadzić z rozmiarem?

Powiększanie piersi – jak nie przesadzić z rozmiarem?

Operacja powiększania piersi bywa często kojarzona negatywnie ze względu na wzorzec celebrytek, które na skutek wielu zabiegów posiadają zbyt duże piersi. To sprawia, że wiele kobiet, które chciałyby zdecydować się na operację tego typu, obawia się efektu zbyt wydatnego biustu. Powiększanie piersi odbywa się jednak przy wsparciu chirurga, który dobiera odpowiedni rozmiar do naszej sylwetki, dzięki czemu nie prezentuje się ona nienaturalnie. Jak nie przesadzić z rozmiarem? Podpowiadamy!

Pamiętaj – nie przesadzaj!

Nowoczesne metody chirurgii plastycznej pozwalają dzisiaj na wybór nie tylko wielu rozmiarów, ale również kształtów piersi. Dzięki temu każda kobieta znajdzie coś dla siebie, a także dopasuje wygląd biustu do swojej sylwetki oraz swoich preferencji. Zdecydować możemy się nie tylko na te okrągłe, ale i bardziej anatomiczne, zbliżone wyglądem do naturalnego biustu.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Wybór implantów konsultowany jest z chirurgiem plastycznym, który rozmawia o nich wyłącznie z pacjentką. Lekarz stara się jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby pacjentki. Profesjonalny dobór rozmiaru powiększanego biustu daje pewność zadowalającego wyniku operacji, zarówno w kwestii kształtu, jak i samego rozmiaru.

Zdarza się jednak, że pacjentki przychodzą do kliniki chirurgii plastycznej z planem zbyt dużego powiększenia piersi. W konsekwencji prowadzi to do uzyskania efektu, który nie pasuje do danej sylwetki. Ponadto, zbyt duży biust w późniejszym funkcjonowaniu może zagrażać zdrowiu kobiety. Pamiętaj, że jednym z przeciwwskazań do wykonania zabiegu są nierealne wyobrażenia pacjenta na temat efektu końcowego. W takich sytuacjach lekarz ma prawo odmówić wykonania operacji. 

Powiększanie piersi a dopasowanie implantów

Aby określić optymalny rozmiar implantów, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim indywidualne warunki anatomiczne klatki piersiowej. Większość pacjentek oczekuje, że piersi będą umieszczone jak najbliżej siebie. W tym przypadku niemożliwe jest jednak zejście poniżej 3 centymetrów. Jeżeli chirurg na życzenie pacjentki nie zachowa tego odstępu, w późniejszym czasie wystąpić może powikłanie zwane symmastią, polegające na nienaturalnym zbliżeniu się piersi do środkowej części klatki piersiowej. Przy dopasowaniu implantów lekarz bierze pod uwagę również tryb życia, jaki prowadzi pacjentka. Jeżeli jest on z reguły aktywny, to zbyt duży biust może być przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu.