Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Niechirurgiczne podniesienie opadających piersi – czy jest to możliwe?

Niechirurgiczne podniesienie opadających piersi – czy jest to możliwe?

Opadające piersi to przecież nie jest współczesny problem. Kobiety próbowały przywrócić swoim piersiom dawny kształt już od wieków. Dopiero chirurgia plastyczna przyniosła realną możliwość poprawienia wyglądu zwiotczałych piersi. Nauka wciąż idzie do przodu i przynosi nowe sposoby na poprawienie wyglądu. Czy chirurgia plastyczna to jedyne wyjście aby skutecznie zmienić wygląd opadającego biustu czy też niechirurgiczne podniesienie opadających piersi jest możliwe?

Do tej pory, nieinwazyjne metody podnoszenia piersi nie przynosiły oczekiwanych rezultatów, a nawet jeżeli, to zmiany były minimalne. Kobiety, które próbują różnych niechirurgicznych metod podniesienia opadającego biustu, najczęściej ostatecznie i tak decydują się na operację piersi. Niektóre metody dostępne dziś, wykorzystujące bardzo zaawansowaną technologię mogą pomóc w nieznacznym podniesieniu piersi, jednak dla kobiet, które wykarmiły kilkoro dzieci lub genetycznie mają duży opad piersi, takie efekty najczęściej nie są zadowalające. Dlaczego tak się dzieje?

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Piersi, wbrew obiegowej opinii, nie opadają z powodu osłabionych mięśni lub zwiotczałej skóry. Piersi opadają, ponieważ wewnętrzne włókna, zwane wiązadłami Coopera, rozciągają się i z czasem osłabiają. Nieinwazyjne zabiegi podnoszenia piersi najczęściej maja zdolność do skutecznej poprawy jakości skóry, ale to za mało, aby dało oczekiwany efekt.

Jakie niechirurgiczne zabiegi na podniesienie piersi  najczęściej oferowane są na świecie?

Pierwsza z nich, to lasery, które mają spowodować napięcie skóry i wzrost produkcji kolagenu. Jak podkreśla chirurg plastyk z Colarado, Greg Buford – żaden dostępny w tej chwili laser nie uniesie skutecznie i trwale piersi. Może za to spowodować blizny. Drugą metoda jest uniesie piersi z pomocą botoksu. To według Suzanne Trott, chirurga plastyka z Kalifornii jedna z najbardziej niewiarygodnych metod na podniesienie piersi. Dlaczego? Botoks jest substancją rozluźniającą mięśnie, nie więc takiej możliwości, żeby botoks był w stanie wpłynąć na podniesienie piersi. Trzecim, najmniej inwazyjnym reklamowanym sposobem na podniesienie piersi, są ćwiczenia. Jedyne co można ćwiczyć w tym przypadku, to mięsień piersiowy, jednak nawet najbardziej „wyrobiony”, nie sprawi, że piersi realnie się uniosą. Kolejnym sposobem jest tzw. „wampirzy lifting” czyli terapia osoczem bogatopłytkowym, najczęściej stosowana w celu odmłodzenia twarzy. Zabieg ten jest w stanie pomóc poprawić jakość skóry – piersi niestety realnie nie podniesie. Ponadto, bardzo popularne jest stosowanie kremów „podnoszących piersi”, które w rzeczywistości jedynie delikatnie napinają skórę. Wszystkie powyższe metody mogą przynosić niewielkie efekty, jednak dla kobiet, które mają mocno opadający biust, będą zwyczajnie nieskuteczne.

Czy przyszłość przyniesie realną alternatywę dla chirurgicznych zabiegów?

Chyba większość z nas wolałaby nie iść pod przysłowiowy, chirurgiczny nóż, jeśli istniałaby realna alternatywa dla tych zabiegów. Obecnie, pomimo pędzącego rozwoju nauki, chirurgia plastyczna pozostaje jedyną skuteczną metodą podniesienia mocno opadających piersi. Współczesne metody są jednak wciąż ulepszane. Cały czas poprawiają się metody przeszczepów własnej tkanki tłuszczowej oraz trwają wciąż nowe badania nad wykorzystaniem komórek macierzystych. Być może za kilkadziesiąt, a nawet za kilkanaście lat medycyna będzie w stanie zaoferować realną alternatywę niechirurgiczną. Jeśli pojawia się potrzeba realnego podniesienia piersi, na razie lepiej zaufać sprawdzonej chirurgii plastycznej, ponieważ póki co – nie istnieje realna opcja osiągnięcia takich efektów metodami niechirurgicznymi. W niektórych przypadkach niechirurgiczne metody mogą pomóc, jednak jedynie w przypadkach, kiedy opad jest niewielki.

Co sądzicie o niechirurgicznych sposobach na podniesienie piersi? Czy któraś z Pań próbowała niechirurgicznych metod z powodzeniem? A może po kilku próbach, zdecydowała się na operację?

Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka

źródło:

https://www.zwivel.com/blog/breast-lift-without-surgery-does-it-really-work/