Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Skóra po czterdziestce – jak jej profesjonalnie pomóc?

Skóra po czterdziestce – jak jej profesjonalnie pomóc?

Choć w duchu wciąż jesteśmy tacy sami, nasze ciało z upływem lat się zmienia. Czasem spoglądamy w lustro i wydaje się nam, że powinniśmy zobaczyć zupełnie inną wersję siebie – tą młodszą, bez zmarszczek i wyrazu zmęczenia. Skóra po czterdziestce zaczyna dość szybko się zmieniać. Na szczęście, można temu zaradzić. Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które widocznie ratują wygląd skóry.

Co dzieje się ze skórą po czterdziestce?

Największe zmiany w skórze zachodzą w drugiej połowie piątej dekady naszego życia. Do tego czasu, poza naturalnym starzeniem się skóry spowodowanym stylem życia czy ekspozycja skóry na słońce, nic znacząco się nie zmienia. Wraz ze zmianami w gospodarce hormonalnej, pojawiają się także bardzo wyraźne zmiany w skórze. Kobiety mogą zaobserwować wyraźny spadek jędrności i gęstości skóry, która staje się „luźniejsza” niż dotychczas. Zmienia się balans hydrolipidowa i nawet tłusta do tego czasu cera, może zacząć się przesuszać. Zmarszczki stają się wyraźniejsze, a przebarwienia bardziej widoczne. Jest to ten moment, kiedy widocznie zauważamy zmiany zachodzące na twarzy i próbujemy realnie uporać się z problemem. Jakie masz możliwości?

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Na jakie składniki zawarte w kremach warto zwrócić uwagę podczas zakupu?

Warto stosować kremu z dużą zawartością składników odżywczych, jednak musimy pamiętać, że skóra ma ograniczone możliwości wchłonięcia tych substancji. Z pewnością regularne stosowanie kremów nieco poprawi stan skóry. Co powinien mieć w sobie dobry krem dla czterdziestolatki? Przede wszystkim, powinien być bardziej tłusty niż kremy, które stosowałaś do tej pory. Z pewnością krem powinien zawierać filtr przeciwsłoneczny. Aktywne składniki, mogące pomóc skórze to witaminy A i E, kwas hialuronowy, który wiąże wodę w skórze i realnie poprawia napięcie skóry. Dobrym składnikiem kremów dla kobiet po czterdziestym roku życia będą także fitohormony czyli czynne składniki zawarte w roślinach, które chronią skórę przed działaniem wolnych rodników oraz wspomagają produkcję kolagenu.

Jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą realnie pomóc Twojej skórze po czterdziestce?

Rodzaj zabiegu zwykle dobierany jest przez lekarza, który po zbadaniu skóry jest w stanie ocenić, jakiego rodzaju działanie przyniesie jej dobry, odmładzający efekt. Do najpopularniejszych sposobów stosowanych u kobiet po czterdziestym roku życia należą:

Zabieg z zastosowaniem botoksu

Botoks jest substancją, która rozluźnia mięśnie twarzy. Często stosowany jest w celu usunięcia zmarszczek mimicznych, czyli tych, które pojawiają się na twarzy pod wpływem jej ekspresji. Po czterdziestym roku życia, większość z nas posiada już takie zmarszczki. Najczęściej są to bruzdy nosowo-wargowe oraz tzw. lwia zmarszczka, która tworzy się pomiędzy brwiami. Botoks pomaga pozbyć się tych najbardziej widocznych na pierwszy rzut oka oznakach starzenia,

Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego

Podanie substancji wypełniającej z zawartością kwasu hialuronowego pod skórę daje doskonałe efekty. Kwas hialuronowy położony na skórę nie zadziała tak spektakularnie jak wprowadzony pod skórę. Zabieg zawsze musi być przeprowadzony przez lekarza. Kwas hialuronowy ma ogromne zdolności wiążące wodę w skórze. Właściwie natychmiast napina skórę i sprawia, że jest bardziej nawilżona.

Mezoterapia igłowa

To zabieg polegający na wprowadzeniu w głąb skóry substancji aktywnych. Dzięki bardzo cienkim igłom można wprowadzić pod skórę kwas hialuronowy, witaminy oraz substancje odżywcze. Mezoterapie igłową stosuje się na wszystkich częściach ciała np. także na dłoniach, na których zwykle najbardziej widać oznaki starzenia się skóry. Zabieg daje natychmiastowy efekt i wyraźnie odmładza i odżywia skórę.
Wszystkie powyższe zabiegi nie poprawiają stanu skóry w sposób trwały. Efekty utrzymują się zwykle przez kilka miesięcy i po tym czasie należy powtórzyć zabieg. Trwałe efekty odmłodzenia skóry możemy uzyskać tylko wtedy, kiedy poddamy się chirurgicznemu liftingowi twarzy.
źródło:
https://kobieta.wp.pl/skora-po-40-stce-jak-przedluzyc-jej-mlodosc-5982688845005441a
https://www.beautysmoothie.com/4-anti-aging-treatments-that-fit-just-right-with-your-40s/