Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Utrzymanie efektów leczenia trądziku – naturalne sposoby i produkty

Utrzymanie efektów leczenia trądziku – naturalne sposoby i produkty

Leczenie trądziku to procesy długotrwały i wymagający od chorego poświęcenia ogromnej uwagi swojej skórze. Intensywne leczenie zmian zapalnych może trwać nawet kilka miesięcy, a po tym czasie konieczna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, ponieważ nie ma gwarancji, że trądzik nie powróci. Jakie dary natury mogą wpłynąć na utrzymanie efektów leczenia trądziku?
Wyleczenie trądziku to dopiero wygrana bitwa. Wojnę uda się wygrać, jeśli trądzik już nie wróci. Pielęgnacja skóry po wyleczenie zmian zapalnych, to kolejne zadanie które na Ciebie czeka. Najczęściej lekarz prowadzący leczenie, dokładnie opisuje pacjentowi jak powinien pielęgnować skórę oraz czego powinien unikać, aby nie dopuścić do pojawienia się nowych zmian. Trądzik dość często leczy się kuracją antybiotykową, która nierzadko pozbawia skórę wilgoci. Trudno cieszyć się skórą bez trądziku, kiedy jest szara i pozbawiona blasku. Oto naturalne składniki, których możesz używać do pielęgnacji skóry z tendencjami trądzikowymi.

Surowy miód

Surowy miód, to produkt nieprzetworzony i nie poddany żadnej obróbce takiej jak wirowanie czy filtrowaniu. Miód stosowany był w pielęgnacji skóry od dawna, a i dziś jest składnikiem wielu kosmetyków. Do doskonałe źródło naturalnych składników odżywczych, enzymów, witamin oraz kwasów. Surowy miód ma także działanie antybakteryjne i dobrze działa na przebarwienia oraz blizny. Miód najlepiej stosować w formie maseczki.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Awokado

Choć awokado nie należy do owoców, które pochodzą z naszej szerokości geograficznej, są bardzo dobrym produktem dla skóry. Awokado to owoc dość kaloryczny, jednak oprócz spożywania go w różnych formach, możemy go także używać jako kosmetyku. Awokado to bogate źródło witamin A, D i E. Wnika przez skórę i pobudzą ją do produkcji kolagenu. Wspomaga rozjaśnianie przebarwień i zmniejsza stany zapalne. Awokado możemy łączyć z miodem oraz olejkami eterycznymi i stosować na twarz w formie maseczki.

Aloes

Aloes kojarzy głównie z kojącego i leczniczego wpływu na oparzenia słoneczne. Żel z aloesu wykorzystywany był w leczeniu chorób skóry od setek lat. Aloes pomoże utrzymać dobry stan skóry po leczeniu trądziku, bo ma właściwości odtruwające oraz antybakteryjne. Ponadto, aloes ma także właściwości nawilżające oraz przyspieszające gojenie ran.

Woda

Picie odpowiedniej ilości czystej wody, to podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. W przypadku skóry skłonnej do trądziku, nawadnianie po kuracji leczniczej jest wyjątkowo ważne. Postaraj się pilnować, aby wypijać 8 szklanek czystej wody w ciągu dnia. Woda pomaga wypłukiwać toksyny z organizmu oraz dobrze wpływa na nawilżenie, a co za tym idzie – także wygląd skóry. Wypijanie odpowiedniej ilości wody wpływa na funkcjonowanie całego organizmu, a widocznie nawilżona skóra to jeden z efektów jej spożywania.

Mniej stresu – mniej szans na powrót trądziku

Stres jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia i szczególnie w dzisiejszych czasach trudno go uniknąć. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy z nim walczyć. Stres jest także czynnikiem, który nasila powstawanie zmian trądzikowych. Dlatego ważne jest utrzymywanie swojej psychiki w równowadze i znalezienie sposobów na relaks.
Wyleczenie trądziku to dopiero początek walki o pozbycie się go na zawsze. Wdrożenie codziennej rutyny pielęgnacji skóry, która zapobiegnie gromadzeniu się sebum, brudu i bakterii na skórze, pozwoli uniknąć pojawieniu się kolejnych zmian zapalnych. Naturalne sposoby z pewnością mogą pomóc, pamiętaj jednak, że każdy element wprowadzony do codziennej pielęgnacji lepiej omówić z lekarzem.
źródło:
https://www.beautysmoothie.com/how-to-maintain-your-acne-treatment-with-natural-skin-care-products/
Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka