Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Oliwki dla dzieci w codziennej pielęgnacji. Co warto o nich wiedzieć?

Oliwki dla dzieci w codziennej pielęgnacji. Co warto o nich wiedzieć?

Oliwki dla dzieci często są cenione nie tylko w pielęgnacji najmłodszych, ale także przez ich mamy. W sklepach obecnie znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju oliwek i zanim wybierzemy – warto zapoznać się z ich składem, ponieważ nie wszystkie są dobre dla skóry. Dobra oliwka dla dzieci spełni swoje zadanie wtedy, kiedy jej skład jest naturalny, o co obecnie niestety nie jest łatwo.
Dostępne oliwki dla dzieci najczęściej zawierają oleje mineralne, które są pochodną ropy naftowej oraz syntetyczne zapachy. Przeważnie jest to dobre ani dla skóry naszych dzieci ani dla nas, bo poza pozostawieniem na skórze ochronnego filmu, nie dostarczamy skórze żadnych substancji odżywczych. Jeśli wybierasz oliwkę dla dzieci do codziennej pielęgnacji, zwróć uwagę aby składniki były naturalne. Tylko wtedy oliwka spełni swoje zadanie.

Czy można używać oliwki dla dzieci zamiast balsamu?

Jak najbardziej. Szczególnie na mokrą skórę. Efekty mogą być dużo lepsze niż w przypadku używania zwykłego balsamu do ciała. Oliwka może spełnić swoje zadania zwłaszcza w przypadku skóry mocno przesuszonej. Jeśli masz skórę mieszaną, tłustą lub tendencje do powstawania zaskórników – nie używaj oliwki do twarzy, bo może spowodować zatykanie się porów i powstawanie stanów zapalnych.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Jak oliwka działa podczas opalania?

Nie należy stosować oliwki dla dzieci podczas kąpieli słonecznych, ponieważ nie mają filtra a dodatkowo przyciągają promienie słoneczne. Stosując oliwkę do opalania można bardzo szybko nabrać oparzeń słonecznych. Oliwka za to może być doskonałym nawilżaczem po opalaniu, jednak nie należy jej stosować, kiedy doszło już do poparzenia.

Czy oliwka dla dzieci odstrasza komary?

Oliwka może być środkiem wspomagającym podczas wycieczek po lesie. Sam w sobie nie ma substancji odstraszających komary, ale tworzy tłusty film na powierzchni skóry, który utrudnia komarom i innym insektom możliwość ugryzienia.

Czy oliwka dla dzieci pomaga rozprawić się z rozstępami?

Oliwki dla dzieci nie mają czynnych substancji, które pomogłyby rozprawić się z rozstępami. Można ich jednak używać w czasie ciąży, ponieważ dobrze nawilżona i natłuszczona skóra lepiej znosi rozciąganie. Oliwka może pomóc zapobiec powstawaniu rozstępów.

Czy oliwka przyciemnia skórę?

Nie, chociaż powoduje takie wrażenie. Delikatnie opalona skóra, posmarowana olejkiem dla dzieci będzie wydawała się bardziej brązowa i zdrowsza. Oliwka dla dzieci może dać doskonały efekt wizualny, zwłaszcza latem.

Czy oliwka może być stosowana przy egzemach i AZS?

Zawsze należy konsultować dobór preparatów nawilżających z lekarzem. Oliwka dla dzieci o naturalnym składzie może jednak wspomagać leczeni skrajnie wysuszonej skóry. Użycie określonego produktu zawsze musi być uzgodnione z lekarzem i w tym wypadku nie należy eksperymentować na własną rękę.
Oliwki dla dzieci mogą być dobre dla skóry osób dorosłych, jednak pod warunkiem, że mają dobry naturalny skład. Oliwek należy unikać w przypadku skóry tłustej, z tendencjami do powstawania wyprysków. Jeśli Twoja skóra jest normalna lub przesuszona, oliwka dla dzieci może być doskonała alternatywą dla balsamu do ciała. Aby uniknąć tłustego filmu, stosuj oliwkę na mokra skórę. Uzyskasz wtedy efekt nawilżenia i miękką skórę bez obawy, że pobrudzisz ubrania tłustym preparatem. Jeśli masz problemy ze skórą, tendencję do mocnego przesuszania i zaczerwienień – najpierw wybierz się do lekarza i zawsze pytaj o możliwość stosowania wybranego preparatu.
źródło: https://www.zwivel.com/blog/is-baby-oil-good-for-your-skin-17-baby-oil-faqs/
Autor: Klaudia dziennikarka/blogerka