Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Kształt podbródka i brody – naturę można poprawić

Kształt podbródka i brody – naturę można poprawić

Profil twarzy oraz ogólny jej kształt ma obecnie większe znaczenie niż jeszcze kilkanaście lat temu. Większość z nas aktywnie prowadzi swoje profile w mediach społecznościowych dodając zdjęcia. To wtedy najczęściej wyraźnie zauważamy mankamenty kształtu twarzy. Broda oraz podbródek, to te części twarzy, na które na co dzień nie zwracamy większej uwagi. Jeśli broda jest cofnięta, skrzywiona lub jej ogólny kontur jest słabo widoczny – nawet najładniejsza twarz może wyglądać niezbyt atrakcyjnie. Jak kształt podbródka i brody wpływa na wygląd twarzy i co można z tym zrobić?

Jak podbródek i broda wpływają na wygląd twarzy?

Na ogólny wygląd twarzy wpływa wiele czynników: rozstaw i wielkość oczu, kształt ust, kształt nosa, kształt policzków, wysokość czoła oraz wiele innych. Atrakcyjność twarzy w dużej mierze zależy od pewnych proporcji. Czasem niewielki mankament znacząco wpływa na wygląd twarzy zarówno od frontu jak i z profilu. Częścią twarzy, która może znacznie wpłynąć na jej atrakcyjność jest broda oraz podbródek. Schowana broda lub jej niezbyt wyraźny kontur wpływa na wygląd twarzy i może powodować, że wygląda mniej atrakcyjnie. Niebyt wyraźna linia podbródka wpływa także na to, w jaki sposób starzeje się twarz i wraz z upływem lat, mankament jest bardziej widoczny. Wklęsły podbródek powoduje, że nie ma wyraźnego konturu pomiędzy szyja a brodą i powstaje wrażenie, że te elementy twarzy „mieszają się” ze sobą. Czasem kształt podbródka wpływa także na wygląd ust. Przez to, że linia brody jest cofnięta, powstaje wrażenie, że górna warga jest wystająca, a dolna „chowa się” w stronę szyi.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Czym jest implant brody?

Implant brody stosuje się najczęściej podczas przeprowadzania zabiegu plastyki brody. Jest to rozwiązanie dające stały efekt. Zabieg trwa około godziny i najczęściej przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Implant nadaje brodzie nowy kształt i wyrównuje proporcje twarzy. Efektem zabiegu jest wyraźny kontur podbródka w znacznym stopniu poprawiający proporcje twarzy i wygląd zarówno profilu jak twarzy z przodu. Zabieg przynosi szczególnie dobre efekty wśród osób, które mają nieco wydatniejszy nos. Dzięki wyraźniejsze i mocniejszej linii brody, nos optycznie wydaje się bardziej proporcjonalny. Czasem łączy się oba zabiegi – aby uzyskać optymalne efekty, koryguje się zarówno nos jak i brodę. Kształty implantów dobierane są według indywidualnych potrzeb i cech pacjenta.

Zabieg wszczepienia implantu brody – ekstrawagancja czy norma?

Jest to zabieg o którym nie mówi się zbyt wiele, a na pewno mniej niż o innych zabiegach, takich jak plastyka powiek lub powiększanie piersi. Nie oznacza to jednak, że jest rzadko wykonywany. Być może zaskakująco – ale jest to zabieg popularny nie tylko wśród damskiej części pacjentek. Mężczyźni także decydują się na zabieg zmiany kształtu podbródka, celem uzyskania silniejszej linii szczęki i bardziej męskiego wyglądu.

Okres rekonwalescencji i powikłania po zabiegu

Każdy zabieg chirurgiczny wiąże się z zarówno z czasem potrzebnym do powrotu do zdrowia oraz możliwością wystąpienia powikłań. Okres rekonwalescencji po zabiegu to od 7 do 14 dni. W zależności od indywidualnego przypadku oraz przyjętej techniki operacyjnej – blizny są w gołe niewidoczne (nacięcie wewnątrz ust) lub mało widoczne (blizna na załamaniu skóry). Powikłania są rzadkie i może to być krwiak, infekcja lub przesunięcie implantu. Podczas konsultacji lekarskiej pacjent otrzymuje wszelkie niezbędne informacje dotyczące wskazań po zabiegu oraz możliwości wystąpienia niepożądanych powikłań.
źródło:
https://cosmeticjourney.com/blog/how-chin-implants-can-dramatically-improve-your-appearance/
Autorka: Klaudia Dziennikarka/blogerka