Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Operacja plastyczna „last minute”

Operacja plastyczna „last minute”

Last minute to bardzo popularne pojęcie, z którym bardzo często można spotkać się w biurach podróży i nie tylko. Tego sformułowania używają także lekarze oraz kosmetyczki w sytuacjach gdy zwolni się termin na operację lub zabieg kosmetyczny. Decydując się na last minute, trzeba decyzję podjąć z dnia na dzień, a czasami nawet z godziny na godzinę, ponieważ takie okazje szybko znikają. Zatem czy warto decydować się na operację plastyczną last minute?

Czym charakteryzuje się operacja plastyczna last minute?

Dla wielu osób decyzja o poddaniu się operacji plastycznej poprzedzona jest długimi przemyśleniami oraz dokładną konsultacją z lekarzami. Istnieją jednak takie sytuacje, że poddanie się operacji to decyzja podjęta stosunkowo szybko. Nadal należy przeprowadzić oczywiście komplet niezbędnych badań.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Kto może skorzystać z zabiegów last minute? 

Z operacji plastycznych last minute mogą skorzystać osoby, które pragną w szybki sposób poprawić swój wygląd np. z okazji zbliżającego się ślubu lub innych ważnych uroczystości. Ze względu na konieczny okres rekonwalescencji, operacja jest planowana na sześć – osiem tygodni przed ślubem.

Jakie zabiegi są najpopularniejsze?

Do zabiegów, które w szybki sposób zmieniają wygląd sylwetki, zalicza się operacja plastyczna piersi, ponieważ wszczepienie implantów daje natychmiastowe rezultaty. Kolejnym zabiegiem polecanym w ofercie last minute jest operacja powiek górnych. Może być ona przeprowadzona nawet do czterech tygodni przed ważnym wydarzeniem. Rekonwalescencja przebiega podobnie jak w przypadku operacji piersi i jest to zabieg, który można wykonywać bez względu od pory roku. Korekta powiek górnych poprzez usunięcie nadmiaru skóry potrafi odmłodzić wygląd i rozświetlić spojrzenie. 

Jakie są zalety i wady skorzystania z operacji plastycznej last minute?

Do operacji plastycznej last minute, należy przygotować się tak samo jak do każdego innego zaplanowanego zabiegu. Lekarz zaleca wykonanie badań kontrolnych, które wykluczą wystąpienie ewentualnych powikłań, a ogólny stan pacjenta powinien być bardzo dobry. Należy pamiętać, że zabiegi last minute pomagają nam wymodelować sylwetkę w krótkim okresie czasu i bez konieczności długiej rekonwalescencji. Dlatego nie bierzemy pod uwagę operacji nosa, myśląc o szybkich efektach przed ważnym wydarzeniem. Występująca po niej opuchlizna i nierówności skóry są uporczywe, a na oczekiwane efekty trzeba poczekać dłużej. Wśród zalecanych operacji last minute można wyróżnić lifting piersi lub pomniejszania biustu, ponieważ efekty są widoczne od razu, a okres rekonwalescencji przebiega stosunkowo szybko.