Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Powiększanie piersi implantami a wiek kobiet

Powiększanie piersi implantami a wiek kobiet

Chirurgia plastyczna intensywnie się rozwija i udoskonala swoje techniki. Dzięki temu zabiegi są coraz bardziej dostępne. Wiele kobiet marzy o pięknym, pełnym biuście, jednak ma wątpliwości co do ich wieku. Niektóre osoby myślą, że ze względu na szybszą regenerację jedynie młode panie decydują się na powiększanie piersi implantami. Jak wiek wpływa na powodzenie zabiegu? Odpowiadamy na to w artykule!

W jakim wieku można zdecydować się na powiększanie piersi implantami?

Dolną granicą, od której panie mogą poddać się powiększaniu piersi, jest oczywiście uzyskanie pełnoletności. Zaznaczamy, że na konsultację z chirurgiem można wybrać się jednak znacznie wcześniej. Podczas wizyty kobiety mogą dowiedzieć się, jakie są metody powiększania piersi oraz jak przebiega aplikacja implantów. Ilość tkanki gruczołowej i tłuszczowej w piersiach stale ulega zmianie. Przez przybieranie na wadze, chudnięcie, a także naturalne zmiany w związku z wiekiem, kształt piersi będzie się zmieniał. Chirurdzy coraz częściej goszczą obecnie w swoich gabinetach panie w średnim wieku. 

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Jakie jest ryzyko zabiegu?

Kobiety decydują się często na podniesienie i powiększenie piersi dopiero po kilku przebytych ciążach, gdy nie planują już więcej dzieci. Po okresie laktacji biust zazwyczaj jest nieco zwiotczały, a piersi często stają się asymetryczne. Choć starsze panie również mogą poddać się zabiegowi, w ich przypadku należy wykonać więcej zabiegów. Po 50 roku życia jest większe ryzyko zachorowania na raka piersi, dlatego chirurg powinien na początku dokładnie upewnić się na temat zdrowia pacjentki. 

Warto także wiedzieć, że wraz z wiekiem rośnie liczba przeciwwskazań do wykonania zabiegu powiększania piersi implantami. Dojrzałe kobiety potrzebują więcej czasu, aby wrócić do formy. W związku z tym okres rekonwalescencji znacznie się wydłuża. Choć jest to pewna trudność, to nie stanowi ona przeszkody do wykonania operacji. 

Powiększanie piersi – implanty i przeciwwskazania

Na zabieg powiększania piersi coraz częściej decydują się bardzo młode kobiety. Istotne jest, aby podczas konsultacji z chirurgiem, lekarz ocenił nie tylko biust pacjentki, czy osiągnął ostateczne wymiary, ale również jej dojrzałość emocjonalną. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek wątpliwości specjalista może odmówić wykonania zabiegu. Decyzję o powiększaniu piersi powinny dobrze przemyśleć kobiety, które w ciągu kilku lat od wykonania operacji planują zajść w ciążę. Choć problemy z karmieniem piersią u matek, które posiadają implanty, są rzadkie, to z pewnością piersi będą zmieniały swój kształt.