Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Bezoperacyjne powiększanie piersi

Bezoperacyjne powiększanie piersi

Na zabieg powiększania piersi decyduje się wiele kobiet, które marzą o pięknym biuście. Stale rosnącym zainteresowaniem cieszą się techniki bezoperacyjnego powiększania piersi. To doskonała alternatywa dla osób, które pragną dodać swoim piersiom objętości bez obawy o długi czas rekonwalescencji i ewentualne powikłania po zabiegu. 

Większy biust bez operacji – dla kogo?

Na powiększanie piersi decydują się przeważnie kobiety, które mają naturalnie niewielkie piersi i marzą o pełniejszych kształtach. Zabieg jest również przeznaczony dla dojrzałych kobiet, które w wyniku starzenia się skóry skarżą się na wiotczejące, mniej jędrne piersi. Co więcej, lekarze polecają bezoperacyjne powiększanie piersi młodym mamom. W wyniku laktacji często piersi stają się asymetryczne, co powoduje kompleksy u pań. 

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Jakie są bezoperacyjne metody powiększania piersi?

Do niedawna najpopularniejsze były wyłącznie operacje plastyczne, które polegały na powiększeniu biustu przy użyciu implantów. Do bezpiecznych, a jednocześnie bezoperacyjnych metod zalicza się powiększanie piersi kwasem hialuronowym. Innym rozwiązaniem jest przeszczep tłuszczu pacjentki. Te sposoby zyskują coraz szersze grono zwolenniczek.  

Powiększanie biustu własnym tłuszczem

Chirurg plastyczny transferuje uzyskany w procesie liposukcji tłuszcz w okolice biustu. Dzięki temu efekt jest bardzo naturalny. Ta technika zapewnia wysokie bezpieczeństwo, ponieważ nie ma dużego ryzyka z odrzuceniem wszczepionego materiału do organizmu. Co ważniejsze zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego ani długiej rekonwalescencji. Pacjentka może stosunkowo szybko wrócić do swoich codziennych obowiązków. Warto jednak wiedzieć, że nie jest to metoda trwała. Ze względu na naturalne wchłanianie tłuszczu do organizmu, pożądanym efektem można się cieszyć przez około 2 lata.

Kwas hialuronowy – sprzymierzeniec pełnego biustu

Pacjentki chętnie wybierają również bezoperacyjne powiększanie piersi przy użyciu kwasu hialuronowego. Ten organiczny związek chemiczny odpowiada za wiązanie wody w naskórku. Dlatego właśnie jest on bardzo popularnym składnikiem kosmetyków nawilżających. W medycynie estetycznej najczęściej pojawia się w formie żelu, który można bezpiecznie wstrzykiwać w różne części ciała, w tym biust. Dla podtrzymania efektów należy co kilka miesięcy pojawić się w klinice na pojedyncze zastrzyki z kwasem hialuronowym.


Bezoperacyjne metody powiększania piersi nie wymagają od pacjentek długiej rekonwalescencji w domu czy szpitalu. Na początku warto jednak wybierać elastyczne ubrania, dające więcej swobody i regularnie zmieniać opatrunki. Przez okres dwóch tygodni, kobieta powinna unikać wysokich temperatur, a także spania i leżenia na klatce piersiowej.