Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Piękno na miarę Japonii

Piękno na miarę Japonii

Japonia to kraj, który fascynuje nas od lat. Wielkie miasta, piękne krajobrazy oraz wyjątkowa architektura sprawiają, że coraz częściej wybieramy Japonię jako cel naszych zagranicznych podróży. Nie chodzi jednak tylko o inną kulturę, tak pociągającą w swojej odmienności, ale też o japoński kanon piękna. Kiedyś jego uosobieniem były gejsze. Współcześnie Japonki uznawane są za jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie. Dlaczego? Przekonajmy się!

Japońska uroda 

W przypadku oceny urody z pewnością zwraca się uwagę na wygląd skóry. Europejki lubią opaleniznę – to dla nich powód do dumy. Opalenizna w krajach zachodu nie dziwi nawet w miesiące zimowe. Japoński kanon piękna kwestię skóry postrzega zupełnie odwrotnie. Kobiety starają się unikać oddziaływania promieni słonecznych, odpowiednio dbając o właściwą ochronę swojej skóry. Japonki nierzadko wybierają kosmetyki, które mają za zadanie wybielić ich skórę. W Kraju Kwitnącej Wiśni solaria nie cieszą się popularnością, a kąpiele słoneczne należą do rzadkości. Dodatkowo według japońskiego kanonu piękna skóra powinna zachować odpowiedni blask, dlatego też rzadkością jest stosowanie kosmetyków matujących. 

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Kolejne różnice to filigranowa sylwetka, drobne usta i długie nogi. W Japonii zabiegi mające na celu powiększenie ust nie są zbyt popularne. Japoński kanon piękna zwraca uwagę na szczupłe sylwetki, drobne stopy i długie włosy. Japonki dbają o swoje włosy korzystając z licznych kosmetyków oraz wybierając możliwie delikatne szampony. Piękne Japonki są średniego wzrostu i mają duże oczy. Warto również zaznaczyć, że w Japonii rzadko zdarzają się bardzo wysocy modele czy też aktorzy. Niższy wzrost nie jest tam powodem do wstydu czy też czynnikiem dyskwalifikującym z kariery aktora lub modela. Jako pewien przykład na to, że wzór piękna w Japonii odbiega od tego wzoru w Europie. Można posłużyć się ikoną współczesnego ideału piękna, czyli Kim Kardashian. Modelka nie byłaby w Japonii tak popularna, a wręcz przeciwnie – byłaby przeciwieństwem tego, co uznaje się tam za piękne. Pokazuje to, jak bardzo nasz model piękna jest uwarunkowany przez naszą kulturę, a nie przez nasze wrodzone predyspozycje czy też upodobania.

Jak Japonki dbają o wygląd? 

Przede wszystkim od dzieciństwa są uczone, jak dbać o swoją cerę. Codzienne, rutynowe zabiegi mające na celu oczyszczanie skóry to punkt pierwszy w drodze do japońskiego kanonu piękna.  W celu optycznego powiększenia oka stosowane są popularne zabiegi chirurgiczne. U Azjatów skóra powiek układa się inaczej niż u Europejczyków, tworząc tzw. mongolską powiekę. Zszywa się więc fałdki skóry, żeby wizualnie powiększyć oko, wpisując się przy tym w japoński kanon piękna. Nie bez znaczenia jest też częste stosowanie masaży, zarówno całego ciała, jak i samej twarzy. Korzysta się również z terapii fotonowej, która poprawia napięcie skóry i leczy niektóre choroby oraz zmiany skórne. Inny, silnie regenerujący skórę zabieg to mezoterapia mikroigłowa, która pobudza skórę do regeneracji i skutecznie redukuje zmarszczki. Japoński kanon piękna jest podziwiany na całym świecie, jednak jak każdemu pięknu, również temu można nieco pomóc.

Japoński wzór piękna – japońskie zdrowe życie

Japończycy słyną również ze zdrowego i długiego życia. Nic dziwnego – jest to kraj, który może pochwalić się ogromną ilością stulatków. Wynika to między innymi z faktu zdrowej diety, którą wybierają Japończycy. Jest ona bogata w ryby, warzywa oraz owoce. Japończycy nie stronią również od dużej ilości ruchu na świeżym powietrzu. Ponadto regularnie przyjmują oni leki zapisane przez lekarza. Wszystko to sprawia, że mogą się oni cieszyć długim i zdrowym życiem.