Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Plastyka brwi i czoła – co powinieneś wiedzieć?

Plastyka brwi i czoła – co powinieneś wiedzieć?

Starzenie się skóry to naturalny proces, który u jednych z nas widoczny jest szybciej, a u innych nieco później. Na przedwczesne starzenie się skóry wpływ ma wiele czynników, w tym genetyka, ekspozycja skóry na słońce, palenie papierosów czy zła dieta. Każdy człowiek starzeje się nieco inaczej, a tworzenie się zmarszczek w dużym stopniu zależne jest od naturalnej mimiki twarzy. Obecnie istnieje szereg sposobów na poradzenie sobie ze zmarszczkami. Plastyka brwi i czoła to zabieg, który nie tylko wygładza zmarszczki, ale poprawia ogólny wygląd twarzy.

Kiedy plastyka czoła może być dobrym rozwiązaniem?

Zmarszczki tworzące się wokół oczu lub lub na czole, najczęściej nie są jeszcze wskazaniem do operacji. Jeśli przeszkadzają pacjentowi, prawdopodobnie zostanie mu polecone skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, które wygładzą zmarszczki. Wskazanie do liftingu czoła i brwi są
 – opadająca i ciężka linia brwi
 – widoczne zmarszczki, bruzdy i zwiotczenie skóry na czole
 – smutny lub groźny wygląd twarzy, nawet wówczas kiedy jest zrelaksowana
Pacjenci zgłaszający się do gabinetu chirurga plastyka, często zakładają, że konieczny będzie pełny lifting twarzy. Czasem okazuje się, że plastyka czoła i brwi jest wystarczającym zabiegiem, przynoszącym widoczne i długotrwałe efekty.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

W czasie konsultacji

Wykorzystaj swój czas maksymalnie podczas konsultacji. Nie bój się zadawać nawet tych pytań, które z pozoru mogą wydawać się głupie lub błahe. Zapytaj lekarza o kwalifikacje i doświadczenie w zakresie przeprowadzania plastyki czoła i brwi. Nie bój się zapytać o przebieg operacji, czas rekonwalescencji oraz postępowanie przed i po zabiegu. Większość niezbędnych informacji zostanie Ci przez chirurga przekazana od razu, jednak jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości – zapytaj jeszcze przed operacją. Rozsądnym rozwiązaniem może okazać się przygotowanie listy pytań, ponieważ podczas rozmowy może zwyczajnie zapomnieć o niektórych kwestiach. Pamiętaj o tym, ze strach przed zabiegiem najczęściej wynika z niewiedzy. Im bardziej będziesz przygotowany przed zabiegiem, tym mniej stresu będzie Cie on kosztował.

Po zabiegu

Plastyka czoła i brwi jest zabiegiem, najczęściej przeprowadzanym w znieczuleniu miejscowym, choć przy indywidualnych wskazaniach, można go przeprowadzić także w znieczuleniu ogólnym. Cięcie przeprowadzane jest na linii włosów, dlatego praktycznie nie jest widoczne już po zagojeniu się ran. Pacjent opuszcza klinikę dość szybko – często już godzinę lub dwie po operacji. Szwy ściągane są po około tygodniu i po tym czasie można już wrócić do normalnych, codziennych zajęć. Przez cztery pierwsze tygodnie po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego oraz ekstremalnych temperatur, w tym wysokiego nasłonecznienia, solarium, sauny, przebywania na mrozie oraz krioterapii. Przez pół roku nie należy opalać blizn.
Pamiętaj o tym, aby po operacji zapewnić sobie wszystkie wygody w domu. Wykorzystaj tez czas na relaks, przygotuj sobie ulubione książki i filmy oraz zadbaj o zdrową dietę. Poproś bliską osobę o opiekę przez kilka pierwszych dni. Przez pierwszy tydzień unikaj gwałtownych ruchów i staraj się robić wszystko maksymalnie powoli. Efekty operacji widoczne są dość szybko – właściwie od razu, a całkowicie już po zagojeniu się ran i ustąpieniu siników i obrzęków. Pamiętaj o tym, że w razie pojawienia się niepokojących objawów, powinieneś jak najszybciej skonsultować się z chirurgiem plastykiem. Plastyka czoła i brwi jest operacją dość bezpieczną, jednak jak każdy zabieg chirurgiczny, może wiązać się z ryzykiem powstania niepożądanych powikłań.
Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka