Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Plastyka brzucha i mężczyźni. Jakie maja powody aby poddać się operacji?

Plastyka brzucha i mężczyźni. Jakie maja powody aby poddać się operacji?

Nieco banalnym będzie stwierdzenie, że wszyscy, niezależnie od płci, wszyscy chcemy dobrze oraz zdrowo wyglądać. Niemniej jednak nierzadko mężczyźni spotykają się z tego powodu z niezrozumieniem czy wręcz wrogością. Od zarania dziejów do wyglądu zewnętrznego przykłada się niezmiernie dużą rolę. Współczesność nie różni się pod tym względem od czasów wcześniejszych. Niestety, mass-media sprawiły, że niemalże z każdego ekranu biją nas wizerunki pięknych twarzy oraz wysportowanych ciał. Wygląd zewnętrzny stał się tym samym nie tyle ważniejszy, co bardziej widoczny niż kiedykolwiek wcześniej. Liczy się niemalże każdy szczegół: włosy, paznokcie, proporcje twarzy, odpowiedni wygląd ramion, piersi, brzucha czy nóg. Dzięki medycynie estetycznej i chirurgii plastycznej możemy dziś wiele poprawić w swoim ciele. Brzuch jest jedną z tych części ciała, z której często jesteśmy zadowoleni. Niezadowolenie z brzucha dotyczy nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Mimo to, kobiety znacznie częściej poddają się plastyce brzucha.
W ostatnich latach trend ten ulega powolnemu odwróceniu, a mężczyźni przestali unikać tematu abdominoplastyki jak ognia. Co motywuje ich do poddania zabiegowi abdominoplastyki?

Wygląd brzucha a sylwetka

Brzuch to dla większości z nas dość problematyczna, duża i co ważne – dość widoczna – część ciała. Nawet jeśli dokładamy wszelkich starań, dobrze się odżywiamy i regularnie ćwiczymy, to często nasz brzuch i tak daleki jest od ideału. U kobiet, niesatysfakcjonujący wygląd brzucha często determinowany jest przebytymi ciążami. Powodują one powstanie nadmiarowej ilości skóry, która pozostaje również nieelastyczna oraz niesprężysta. U mężczyzn efekt ten często powstaje na skutek utraty dużej ilości kilogramów. Mamy tutaj na myśli utraty masy ciała rzędu kilkudziesięciu kilogramów. O ile zwykle udaje się wypracować inne obszary sylwetki, o tyle brzuch jest najbardziej oporną częścią z którą przychodzi się nam zmierzyć. W tym obszarze najczęściej odkłada się tkanka tłuszczowa, a czasem dochodzą także nadmiary skóry, które tworzą się w wyniku naturalnego procesu starzenia się skóry oraz wspomnianej już wcześniej utraty wagi. Chirurgiczna plastyka brzucha jest sposobem na wymodelowanie sylwetki oraz pozbycie się nadmiarowej skóry. Nie jest to operacja, której zadaniem jest odchudzenie pacjentów. Przeciwnie – abdominoplastyki nie wykonuje się u osób otyłych. Sama abdominoplastyka wiąże się z niewielką utratą masy ciała, która wynika z wycięcia skóry.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Dlaczego mężczyźni decydują się na plastykę brzucha?

Odpowiedź wydaje się prozaiczna: chcą uzyskać lepszy, zdrowszy i bardziej atrakcyjny wygląd. Warto jednak przyjrzeć się temu, co najbardziej przeszkadza im w ich ciałach i co motywuje ich do poddania się operacji:

Plastyka brzucha jako zwieńczenie procesu odchudzania

Przy utracie dużej ilości kilogramów nierzadko pozostaje kłopot w postaci nadmiarów zwisającej skóry na brzuchu. Niestety, nasza skóra nie „chudnie” tak szybko, jakbyśmy chcieli. Problem może być znaczący i w skrajnych przypadkach możemy także mówić o wskazaniach medycznych. Wynika to z faktu, że zwisająca skóra może prowadzić do powstawania odparzeń i innych problemów dermatologicznych takich jak grzybica skóry. Poddanie się operacji często jest pewnym zwieńczeniem procesu odchudzania. Po ciężkiej pracy jaką pacjent włożył w utratę kilogramów, w momencie kiedy waga jest już ustabilizowana, mężczyźni decydują się poddanie się operacji. Zabieg abdominoplastyki często pomaga im później w nabraniu pewności siebie i polubieniu swojego ciała. Równocześnie mężczyźni przestają wstydzić się pokazywać swój brzuch.

Brzuch psuje wygląd sylwetki

Panowie, którzy nie stronią od wysiłku fizycznego, zwykle mogą pochwalić się całkiem niezłym wyglądem swojego brzucha. Wygląd naszego brzucha jest jednak uwarunkowany w dużej mierze genetycznie, co sprawia, że wielu mężczyzn nigdy nie będzie miało idealnego brzucha. W tej sytuacji operacja może pomóc i poprawić wygląd całej męskiej sylwetki, ponieważ bardziej wymodelowany pozwala na osiągnięcie znacznie lepszego efektu kosmetycznego.

Skóra stała się wiotka w wyniku starzenia się

Niestety, nawet mężczyźni, którzy nie mieli problemów z dużymi wahaniami wagi, również mogą borykać się z problemem nadmiaru skóry. Czasem, pomimo świetnie utrzymanej sylwetki, brzuch przestaje wyglądać atrakcyjnie właśnie ze względu na nadmiar wiotkiej skóry. W tej sytuacji, panowie, którym zależy na świetnym wyglądzie w dojrzałym wieku, poddają się operacji, która przywraca skórze utraconą jędrność.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Zapraszamy do komentowaniax