Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Powiększanie ust własnym tłuszczem

Powiększanie ust własnym tłuszczem

Twarz jest wizytówką naszego wyglądu. Z kolei na jej wygląd niezwykle mocno wpływają usta, co szczególnie dostrzegalne jest w przypadku kobiet. Pełne, zadbane usta są niezwykle atrakcyjne i pozytywnie wpływają na ogólny wizerunek. Nic dziwnego, że coraz większą popularnością cieszy się powiększanie ust. Zabiegi medycyny estetycznej oferują różnorodne sposoby na uzyskanie zadowalającego efektu. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje powiększanie ust własnym tłuszczem zwane lipoliftingiem. Dzisiaj przedstawimy bliżej charakterystykę tego zabiegu.

Dla kogo wskazany jest zabieg powiększenia ust?

Powiększanie ust jest zabiegiem nieinwazyjnym, co zawdzięczać można temu, że wykorzystuje się własny tłuszcz. Choć na tego typu zabieg najczęściej decydują się kobiety, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby na powiększenie ust zdecydowali się również mężczyźni. Dzięki osiągnięciom medycyny estetycznej można łatwo powiększyć naturalnie małe, wąskie usta, a także nadać im pożądanego kształtu.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Przeciwskazania

Należy unikać zabiegu w przypadku pewnych chorób nowotworowych i autoimmunologicznych oraz przy części chorób przewlekłych. W każdym przypadku to specjalista przeprowadza wywiad, aby zapewnić pacjentce maksymalny komfort i bezpieczeństwo. Warto pamiętać, że wraz z szybką utratą wagi nieraz dochodzi do zmniejszenia rozmiaru ust, dlatego w przypadku kobiet wykonanie zabiegu zaleca się po okresie ciąży lub laktacji.

Powiększanie ust – przygotowanie do zabiegu

Przygotowanie do zabiegu rozpoczyna się od przeprowadzenia szeregu badań takich jak EKG, morfologia czy określenie grupy krwi. Następnie pobiera się niewielką ilość tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj pochodzi ona z fałdy brzusznej. W dalszej kolejności tłuszcz poddaje się filtracji tak, aby odsiać z niego uszkodzone komórki tłuszczowe, a także wzbogacić go o komórki macierzyste. Dopiero wtedy dochodzi do właściwego powiększenia ust poprzez wprowadzenie pobranej tkanki tłuszczowej metodą iniekcji. W miejsce docelowe, w tym przypadku usta, wstrzykuje się preparat tłuszczowy.

Powiększanie ust własnym tłuszczem – jakie są efekty?

Podstawowym efektem zabiegu jest powiększenie ust, co zaobserwować możemy m.in. poprzez zwiększenie ich objętości. Dzięki nadaniu ustom jędrności stają się one pełniejsze i wyraźnie atrakcyjniejsze. Poprawie ulegają również proporcje kształtu. W związku z tym, że tłuszcz własny będzie się wchłaniał, pierwsze dni mogą sugerować, że usta są zbyt duże, ale już po koło 2 tygodniach uzyskany zostanie ostateczny wygląd ust. Co więcej, niezwykle naturalny efekt będzie nam towarzyszyć przez długi czas. Zabieg należy powtórzyć dopiero po około 4-5 latach.