Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Modelowanie pośladków implantami

Modelowanie pośladków implantami

Zabieg wszczepienia implantów pośladków stał się w ostatnim czasie bardzo popularną operacją wśród kobiet. Zwiększenie objętości może poprawić wygląd naturalnie płaskich pośladków poprzez ich uniesienie.

Dla kogo jest polecany zabieg modelowania pośladków implantami?

Implanty pośladków są stosowane głównie w przypadku ich obwisłości lub utraconej objętości. Wiele osób decyduje się na operację w celu poprawienia wyglądu i nadania pośladkom pożądanego kształtu. Zabieg modelowania pośladków przy użyciu implantów jest również przeznaczony dla osób, które chcą w szybki sposób, bez konieczności intensywnych ćwiczeń na siłowni uzyskać efekt podniesionych pośladków

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Jak wygląda zabieg powiększania pośladków?

W celu operacyjnej zmiany kształtów pośladków wykorzystuje się trwałe, silikonowe implanty. Dają one efekt podniesionych i jędrnych pośladków, a skóra jest widocznie bardziej napięta. Podczas zabiegu chirurg plastyczny wykonuje nacięcia w naturalnym zagięciu pośladków, aby zminimalizować widoczność blizn pooperacyjnych. Dzięki tej technice można uzyskać trwałe i bardzo estetyczne rezultaty zabiegu. 

Innym sposobem jest zwiększenie objętości tkanki tłuszczowej pośladków jest liposukcja. To doskonałe rozwiązanie szczególnie dla osób, które posiadają nadmiar niepożądanego tłuszczu w innych częściach ciała (przykładowo w faładach na brzuchu). Po ekstrakcji fragmentów tkanki tłuszczowej i odpowiednim przygotowaniu można implementować go w pośladki, aby uzyskać efekt podniesienia. Finalne efekty można zobaczyć po upływie około sześciu lub ośmiu tygodni, kiedy tkanki dostatecznie się zregenerują. Uzyskane rezultaty są długotrwałe, lecz pośladki z upływem czasu mogą nieco zmniejszyć swoją objętość. 

Jakie są przeciwskazania do wykonania operacji modelowania pośladków implantami?

Zabieg polegający na modelowaniu pośladków implantami ma podobne przeciwskazania co pozostałe zabiegi chirurgi plastycznej. W szczególności nie wolno go wykonywać u osób w złym stanie zdrowia lub przebyły w ostatnim czasie poważne choroby. Zalicza się do nich przede wszystkim: zawał serca, udar mózgu, rozległe operacje i inne urazy. Nie wolno wykonywać operacji polegającej na powiększeniu pośladków również w przypadku cukrzycy, aktywnej choroby nowotworowej, miejscowego zakażenia tkanek, ropni skóry. Podczas pierwszej konsultacji lekarz powinien przeprowadzić dokładny wywiad na temat zdrowia pacjentki.

Jakie są efekty po zabiegu modelowania pośladków?

Efekty osiągane po operacji plastycznej to przede wszystkim zwiększenie rozmiarów dolnej części ciała. Pośladki stają się wyraźnie podniesione, nabierają jędrności, dając jednocześnie zadowalający efekt pod względem estetycznym. Pacjentki po zabiegu uzyskują pożądany, kobiecy kształt klepsydry i poprawiają swój komfort psychiczny, związany z zadowoleniem swoim wyglądem.