Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Na jakie zabiegi najczęściej decydują się mamy po ciąży?

Na jakie zabiegi najczęściej decydują się mamy po ciąży?

Kobiety, które rodzą dzieci są świadome tego, że ich ciało po ciąży, porodzie i karmieniu się zmieni. Jedne akceptują to w pełni i wszelkie niedoskonałości traktują jak historię swojego ciała, innym z kolei jest się dość trudno pogodzić ze zmianami jakie zaszły w ich ciele. I jedna i druga postawa jest zrozumiała i zależy od wielu czynników oraz charakteru. Część kobiet chce skorzystać z możliwości jakie oferuje współczesna chirurgia plastyczna i medycyna estetyczna. Co najczęściej poprawiają mamy po urodzeniu swoich pociech?

Podniesienie piersi

Po ciąży oraz okresie karmienia, piersiom najczęściej daleko jest do ich pierwotnego wyglądu. Skóra pozostaje wiotka, mięśnie osłabiają się, co wpływa na wygląd piersi. Kobiety decydują się na podniesienie piersi najczęściej wtedy, kiedy są już pewne, że nie chcą zajść w ciąże ponownie. Kobiety decydują się na podniesienie lub podniesienie wraz z zastosowaniem implantów.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Abdominoplastyka

Wygląd brzucha po ciąży rzadko jest idealny, choć oczywiście są kobiety, które nie mają z nim problemu, nawet po urodzeniu kilkorga dzieci. Najczęściej jest to kłopot z nadmiarem skóry oraz rozstępami. Ten problem może dotyczyć także kobiet, które regularnie uprawiają sport. Choć abdominoplastyka jest dość inwazyjnym zabiegiem, wiele kobiet decyduje się na zabieg w momencie, kiedy wiedzą, że nie będą miały już więcej dzieci. Niektóre kobiety decydują się także za zabieg laserowej redukcji rozstępów.

Zabiegi na wzrost włosów

Włosy najczęściej słabną i wypadają w okresie ciąży oraz w czasie karmienia piersią. Choć w wielu przypadkach, wszystko wraca do normy, kiedy kobiety odstawiają dziecko od piersi. Nie zawsze jednak gęstość i jakość włosów jest taka sama. Coraz więcej kobiet decyduje się nie tylko na zabiegi fryzjerskie lub suplementację diety, ale także mezoterapię skóry głowy. Zabieg polega na wprowadzeniu do skóry głowy z pomocą wielu bardzo cienkich igieł substancji, które stymulują włosy do wzrostu.

Plastyka pochwy

Ginekologia estetyczna stwarza możliwości dla kobiet, które z różnych powodów mają problem z wyglądem, ale też właściwym funkcjonowaniem narządów rozrodczych. Nie wszystkie kobiety zadowolone są z wyglądu swojej pochwy i warg sromowych po porodzie, tym bardziej, że współżycie może nie być już tak satysfakcjonujące jak kiedyś. Coraz więcej kobiet, których wygląd oraz funkcjonowanie narządów płciowych powoduje uczucie dyskomfortu, decyduje się na zabieg plastyki pochwy lub labioplastykę czyli plastykę warg sromowych. Podobnie jak w przypadki innych inwazyjnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej, na zabieg decydują się te kobiety, które nie planują mieć więcej potomstwa.

Likwidacja przebarwień

Skóra w czasie ciąży jest znacznie wrażliwsza na działanie promieniowania słonecznego, dlatego niektóre kobiety, które nie zastosowały odpowiedniego kremu z filtrem i wyszły na spacer bardzo szybko mają problem z plamami. Jest to popularna „maska ciążowa” lub ostuda. Wybielanie plam można rozpocząć dopiero po okresie połogu. Niektóre plamy można zlikwidować z pomocą dostępnych w aptekach środków wybielających, jednak nie zawsze jest metoda wystarczająca. Czasem konieczne jest zastosowanie zabiegów „gabinetowych” np. złuszczanie z pomocą kwasów owocowych.
Odkąd mamy realne możliwości pozbycia się kompleksów, wśród kobiet odbywa się dyskusja czy warto poprawiać swoje ciało czy też należy je nosić z dumą. Jak zawsze, jest to indywidualne podejście i jako ludzie żyjący we współczesnych czasach, chyba musimy rozumieć.