Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jak zarazić się miłością do aktywności fizycznej?

Jak zarazić się miłością do aktywności fizycznej?

Siłownia kojarzy Ci się z miejscem tortur, a sala fitness z miejscem wstydu? Nie masz ochoty ani siły żeby zmusić się do prowadzenia aktywnego trybu życia, ale wiesz, ze powinnaś ze względu na swoje zdrowie i zbędne kilogramy Nie jesteś sama. I to jest pocieszające, bo każdy może zarazić się miłością do aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. W jaki sposób?

Aktywność fizyczna niejedno ma imię

Obecnie panuje ogromna presja na bycie fit. Jak grzyby po deszczu powstają siłownie oraz sale fitnessu. Mieszkając w mieście średniej wielkości, każdy znajdzie coś w pobliżu swojego domu. Ostatnio jak grzyby po deszczu pojawiają się także siłownie na świeżym powietrzu. Oferty centrum fitnessu są coraz bogatsze. Możesz wybrać spośród wielu rodzajów zajęć min. joga, pilates, ćwiczenia na rowerkach stacjonarnych, taniec lub zajęcia, które dają wycisk i pozwalają na szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. Nie każdy jednak dobrze czuje się w takich miejscach. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby wybrać coś dla siebie. Nie ustawaj w poszukiwaniach. Jeśli wiesz już, że zajęcia nie są dla Ciebie a siłownia jest zbyt monotonna, spróbuj biegania, nordic walkingu (świetny sposób na spędzania czasu z przyjaciółkami!), basenu lub marszu. Jeśli znajdziesz coś, co sprawia Ci przyjemność, to już połowa sukcesu.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Motywuj się a będziesz z siebie dumna

Nawet największym sportowcom czasem nie chce się wychodzić z domu. Rzadko odpuszczają, bo wiedzą, że po wysiłku poczują się lepiej i nabiorą energii. Nie traktuj ruchu jak jak aktywności, która wysysa energię, bo jest dokładnie odwrotnie. Ruch jest źródłem energii a zmęczenie po nim powoduje, że czujemy się szczęśliwi i zrelaksowani. Jeśli po kilku razach poczujesz się zdemotywowana – nie odpuszczaj. Jeśli wejdziesz w rytm, niechęć do wyjścia z domu będzie pojawiała się coraz rzadziej. Wyrobienie sobie dobrych nawyków spowoduje, że ćwiczenia staną się częścią Twojego życia i będziesz traktować je dokładnie tak samo jak poranne umycie zębów. Za każdym razem, kiedy nie odpuścisz, będziesz z siebie podwójnie dumna.

Myśl o celach

Twoim udom i biodrom daleko do ideału, a Ty chciałabyś czuć się dobrze w bikini latem? Myśl o tym za każdym razem jak najdzie Cię niechęć. Przypominanie sobie dlaczego zaczynamy coś robić jest bardzo ważne. Każdy jeden wysiłek przybliża Cię do celu. Wyznaczaj je sobie ciągle, nawet wtedy kiedy osiągniesz już pierwszy. Jeśli uda Ci się zgubić zbędne kilogramy nie odpuszczaj, tylko staraj się utrzymać efekt cały czas ćwicząc i wyznaczając nowe cele. Może to być np. ładniejsza pupa lub bardziej płaski brzuch.

Nagradzaj się

Za każdym razem, kiedy osiągniesz krótkoterminowy, wyznaczony przez siebie cel – zmotywuj się nagrodą. Jeśli wiesz już, że np. basen jest miejscem w którym lubisz ćwiczyć – zafunduj sobie zajęcia z trenerem lub kup nowy strój kąpielowy. Dobrą motywacją może być także coś, co podkreśli Twoją nową figurę. Dodatkowa motywacja przyda się każdemu, dlatego w momentach zniechęcenia myśl nie tylko o celach, ale tez o nagrodzie, która Cię czeka.

Nawet jeśli…

…z jakiegoś powodu odpuściłaś jeden lub dwa treningi – nie rezygnuj już na zawsze. To częsty błąd. Zdarzyła się chwila słabości – trudno. Trzeba wziąć się w garść i próbować dalej!