Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Czy możemy zapobiec powstawaniu zmarszczek?

Czy możemy zapobiec powstawaniu zmarszczek?

Jeśli pojęcie „starzenia się z godnością” jest Ci obce, to z pewnością z niepokojem obserwujesz powstawanie zmarszczek na Twojej twarzy i nie chcesz aby pojawiało się ich więcej. Czas płynie i niektórych procesów zwyczajnie nie da się zatrzymać naturalnymi metodami. Jest jednak kilka sposobów na opóźnienie procesu powstawania zmarszczek. 
Na proces ten wpływ ma wiele czynników. Na niektóre z nich mamy wpływ – na inne niestety nie. To drugich z pewnością należy czynnik genetyczny oraz siła grawitacji, które w dużym stopniu decyduje o tym, jak szybko starzeje się nasza skóra. Większość przyczyn powstawania zmarszczek jest znana, zatem możemy spróbować opóźnić proces starzenia skóry tymi oto sposobami:

Promieniowanie UV

Wylegując się w pełnym słońcu ciężko zapobiec powstawaniu zmarszczekSłońce nie jest sprzymierzeńcem naszej skóry. Jeśli zadbasz o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną jest duża szansa, że zmarszczki pojawią się później. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia przedstawiające osoby pracujące np. na polu w słońcu. Ich skóra szybko staje się ciemniejsza i pomarszczona. Właściwa ochrona to duża część sukcesu!

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Właściwa dieta

Choć czasem trudno przyjąć to do wiadomości, dieta ma nie tylko wpływ na naszą figurę, ale także na wygląd skóry. Kluczowe w diecie są przeciwutleniacze, które zapobiegają starzeniu się skóry. Duże ilości zielonych warzyw mogą w dużym stopniu opóźnić powstawanie nowych zmarszczek.

Nawodnienie organizmu to nawilżenie skóry

Oprócz stosowania kremów nawilżających, ogromny wpływ na wygląd skóry ma picie odpowiedniej ilości wody. Im bardziej nawodniona skóra, tym mniejsza skłonność do wysuszania i powstawania zmarszczek. Wodę należy pić regularnie (jednorazowe wypicie 2 litrów wody nie przyniesie oczekiwanego skutku). Picie dużych ilości wody pozytywnie wpływa także walkę z problemami skórnymi takim jak np. trądzik, ponieważ przyspiesza skuteczne usuwanie toksyn.

Właściwa pozycja podczas snu

Optymalną pozycją jest spanie na plecach. Nasza twarz ma wtedy okazję w pełni odpocząć i nie jest narażona na rozciąganie. Jeśli śpimy na plecach twarz ma cały czas okazję oddychać. Wypoczynek to jeden z elementów, który może pomóc zapobiec powstawianiu zmarszczek.

Zabiegi kosmetyczne

Raz na jakiś czas zafunduj sobie wizytę w salonie kosmetycznym. Profesjonalne złuszczenie i nawilżenie skóry oraz masaż z pewnością dobrze jej zrobi. Wykwalifikowana kosmetolog dobierze zabiegi do rodzaju skóry, a Ty dzięki delikatnym ruchom zrelaksujesz się i pozbędziesz napięcia.

Złuszczanie

Regularne wykonywanie peelingu nie tylko widocznie wygładza skórę, ale także pozwala na lepsze wchłanianie składników odżywczych zawartych w kremach. Rodzaj zastosowanego produktu powinien być dobrany do rodzaju skóry. Osoby z cienką, wrażliwą skóra powinny unikać peelingów gruboziarnistych, ponieważ łatwo uszkodzić powierzchnię naskórka.

Właściwe dotlenianie

Skóra, jak i cały organizm potrzebuje powietrza. Zadbaj o ruch na świeżym powietrzu. Dzięki niemu nie tylko Twoja skóra będzie wyglądać lepiej. Dzięki ćwiczeniom fizycznym skóra będzie bardziej promienna a napięcie mięśni twarzy znacznie się zmniejszy, co zapobiegnie przedwczesnemu pojawianiu się zmarszczek mimicznych.

Używkom mówimy stanowcze nie!

Papierosy i alkohol to wróg pięknej skóry. Palenie i częste picie alkoholu może długotrwale odbić się na naszej twarzy. Osobom palącym często zdarzają się zmarszczki wokół ust. Regularne picie alkoholu negatywnie wpływa na nawodnienie skóry, co skutkuje szybszym powstawaniem zmarszczek.

Zimna woda – urody doda!

water-1329540-1279x852I nie chodzi tu o pice zimnej wody. Aby opóźnić proces starzenia staraj się unikać gorącej wody. Do mycia twarzy używaj letniej i unikaj wylegiwania się w wannie z gorącą wodą.
Powyższe sposoby może nie są rewolucyjnie odkrywcze, jednak z pewnością prawdziwe. Słowem, przestrzeganie niektórych zasad i zmiana trybu życia pomoże zachować nam młodość na dłużej.

Autorka tekstu: Klaudia / dziennikarka, blogerka