Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
dobry sen

Sen łączy się z pięknem. Jak wpływa na urodę?

Każdemu z nas, przynajmniej kilka razy w życiu zdarzyło się zarwać noc. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że organizmu nie da się oszukać i prędzej czy później potrzeba porządnego wyspania się nas dogoni. W dzisiejszym zabieganym świecie coraz częściej szkoda nam czasu na sen. To jednak odbija się na codziennym funkcjonowaniu, efektywności w pracy a także na naszym wyglądzie. Sen jest niezbędnym elementem życia. Nie możemy go uniknąć nawet gdybyśmy bardzo tego chcieli, a ograniczanie snu w dłuższym czasie odbije się na zdrowiu fizycznym i psychicznym oraz na wyglądzie. Jak brak snu może wpłynąć na Twój wygląd?

Włosy

Podczas snu uwalnia się hormon wzrostu. W tym czasie dochodzi także do zwiększonej syntezy białka. Jeśli Twoich włosów jest mniej, są matowe, widocznie wypadają, to może być to efekt niedoborów snu i nawet najlepszy szampon lub odżywka tu nie pomogą. Spróbuj przesypiać nieco więcej niż do tej pory i nie oszczędzaj czasu kosztem odpoczynku. Zobaczysz, że po kilku tygodniach, stan Twoich włosów znacznie się poprawi.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Zęby

Uśmiech to bardzo ważna część szeroko rozumianej atrakcyjności. Ludzie lubią przebywać w towarzystwie osób uśmiechniętych, a białe równe zęby to atrybut młodości i zdrowia. Brak snu, może w znaczący sposób wpłynąć na wygląd Twoich zębów. Dlaczego? Brak snu może wpłynąć na rozwój chorób dziąseł. Stres związany z brakiem snu może z kolei prowadzić do bruksizmu, czyli mimowolnego zaciskania zębów w nocy i ścierania ich. Ładne uzębienie to nie tylko systematyczne szczotkowanie, używanie nici dentystycznej i wizyty u stomatologa. Ich wygląd uzależniony jest także od długości i jakości snu.

Skóra

Na naszej twarzy najczęściej widać zaledwie jedną zerwaną noc. Permanentne niedobory snu odbijają się na naszym wyglądzie w sposób długotrwały. Skóra ma większa tendencję do tworzenia się zmarszczek i zwyczajnie szybciej się starzeje. Ponadto, brak snu powoduje uwalniania kortyzolu czyli hormonu stresu, który może wzmagać trądzik lub egzemę.

Podkrążone oczy

To pierwsza oznaka niedoborów snu. W zależności od typu urody, nie u każdej osoby cienie pod oczami widoczne są w równym stopniu. Podkrążone oczy kojarzą się ze zmęczeniem i stresem. Z pewnością nie chcesz, aby tak właśnie Cie odbierano. Dobrej jakości sen zadba o to, aby oczy były lśniące, a skóra pod nimi napięta i jasna.

Jakość snu

Odpowiednia długość snu ma znaczenie, jednak tak samo ważna jest jakość snu. Każdy człowiek potrzebuje nieco innej ilości snu, jednak przyjmuje się, że dorosła osoba powinna przesypiać około 8 godzin na dobę. Co oznacza jakość snu? Stworzenie w sypialni odpowiednich warunków do dobrego wypoczynku. Najlepiej wyśpimy się w przewietrzonym pomieszczeniu,w którym temperatura nie przekracza 20 stopni. Zanim położysz się spać, nie siedź przed komputerom lub smartfonem. Zamiast tego poczytaj książkę. Zadbaj o wygodne łóżko lub materac. Jeśli masz problemy z zasypianiem, spróbuj się zmęczyć na świeżym powietrzu. Napij się ziół, które pomogą Ci się wyciszyć. Zaciemnij i wycisz sypialnie w taki sposób, aby nic nie zaburzało Twojego snu. Nie zasypiaj przy radiu lub telewizorze. Staraj się zawsze kłaść i wstawać o tej samej porze. Jeśli nie potrafisz zasnąć, nie patrz na zegarek, ponieważ to często powoduje frustracje i stres, co tym bardziej nie pozwala zasnąć.

Dobrej nocy!