Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Szczotkowanie ciała na sucho – co daje?

Szczotkowanie ciała na sucho – co daje?

Warto dbać o swoje ciało również w domowym zaciszu. Codzienna pielęgnacja może znacząco wpłynąć na zahamowanie procesów starzenia oraz pozbycie się niekorzystnych zmian wyglądu skóry. Szczotkowanie ciała na sucho to jeden z zabiegów, który możemy wykonać w domu, a daje świetne efekty w przypadku uelastycznienia skóry i zapobieganiu powstawania cellulitu. Jak prawidłowo wykonywać szczotkowanie ciała na sucho i co ono daje?

Na czym polega szczotkowanie ciała na sucho?

Zabieg wywodzi się z tradycyjnej medycyny indyjskiej. Polega na masażu ciała specjalną szczotką. Zabieg taki pobudza limfę oraz krążenie krwi, to natomiast:

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna
  • sprzyja regeneracji naskórka,
  • zapobiega powstawaniu cellulitu,
  • uelastycznia skórę
  • ma działanie peelingujące.

Szczotkowanie ciała na sucho jest również bardzo relaksujące, a także wpływa korzystnie na odporność naszego organizmu. Polecane jest kobietom, które borykają się z rozstępami, również po ciąży. Ponadto szczotkowanie ciała na sucho może być metodą na zwalczanie stresu, ponieważ redukuje napięcie mięśniowe i sprzyja uwalnianiu hormonów, co również wpływa korzystnie na samopoczucie. Masaż najlepiej wykonywać rano, aby pobudzić ciało, jednak jeżeli zależy nam na uzyskaniu poczucia odprężenia, szczotkowanie powinniśmy zrobić wieczorem.

Efekty szczotkowania ciała na sucho

Jeżeli wykonujemy szczotkowanie ciała systematycznie, to szybko zauważymy znaczne spłycenie rozstępów, stopniowe zanikanie cellulitu oraz uelastycznienie skóry. Właściwie od razu można zaobserwować korzystny wpływ na nastrój oraz wyrównanie kolorytu skóry. Szczotkowanie ciała na sucho pozwala również szybko pozbyć się wrażenia ciężkich nóg oraz ograniczenia wrastania się włosów np. na nogach. Aby jednak uzyskać efekty, należy szczotkowanie ciała na sucho wykonywać prawidłowo. Kolistymi, delikatnymi ruchami masujemy dane obszary ciała.

Do tego najlepiej wybrać szczotkę z roślinnego włosia, ponieważ jest dużo delikatniejsza. Na rynku dostępne są również rękawice, jednak podobnie jak w przypadku szczotki, należy ich używać delikatnie. Masaż nie powinien odbywać się w pośpiechu. Zabiegi tego typu najlepiej wykonywać podczas kąpieli lub pod prysznicem. Już po pierwszym użyciu zauważymy na szczotce lub rękawicy martwy naskórek To objaw pożądany, ponieważ pozbycie się go pozwoli na wygładzenie skóry.