Próba zahamowania procesów starzenia i chęć zachowania na dłużej młodego i zdrowego wyglądu zyskuje obecnie na popularności. Tym właśnie zajmuje się dziedzina medycyny estetycznej anti-aging. Profilaktyka anti-aging jest jednak możliwa w domowym zaciszu. Naturalne metody są również rekomendowane przez wielu kosmetologów, ponieważ mają najmniej skutków ubocznych, a także są najskuteczniejsze niż tradycyjne formy przeciwdziałania starzeniu się skóry.
Właściwa pielęgnacja anti-aging
Kluczem do sukcesu jest odpowiednia, codzienna pielęgnacja skóry. To właśnie rutynowe dbanie o skórę sprawia, że jest ona cały czas odpowiednio odżywiana i stymulowana, dzięki czemu nie starzeje się tak szybko. Profilaktyka anti-aging powinna skupiać się więc na odpowiednim podejściu do pielęgnacji. Co istotne, zasada ta dotyczy nie tylko twarzy, ale również całego ciała. Skórę należy również odpowiednio oczyszczać oraz raz w tygodniu wykonać peeling całego ciała, by usunąć martwy naskórek i głęboko osadzone zanieczyszczenia.
Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?
Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty
Zapraszam
Arkadiusz Kuna
Warto w domowym zaciszu stosować naturalne zabiegi, które znacząco ujędrnią naszą skórę, takie jak szczotkowanie ciała na mokro lub sucho, czy wykonywanie masażu twarzy i dekoltu. Naturalne dbanie o skórę, różni się od tradycyjnego tym, że nie używamy gotowych produktów lub nie korzystamy z zabiegów medycyny estetycznej. Jest to dużo tańsze rozwiązanie, a także pozwalające na zadbanie o siebie w zgodzie z naturą.
Naturalne kosmetyki i produkty w profilaktyce anti-aging
Nie trzeba korzystać z pomocy kosmetologa, aby zadbać o swoją skórę i zahamować procesy starzenia. Profilaktyka anti-aging może być oparta w całości na domowych, naturalnych metodach. Znanym i uwielbianym specyfikiem jest ekstrakt z miłorzębu japońskiego. Słynie on swoich właściwości antyoksydacyjnych. Zwalcza działanie wolnych rodników, które odpowiadają za starzenie się skóry. Równie nieoceniony jest ekstrakt z zielonej herbaty, który sprawdzi się w przypadku zmniejszenia cieni pod oczami, ale także poprawi znacząco sprężystość skóry. Osoby borykające się z niedoskonałościami, takimi, jak trądzik, czy przebarwienia na skórze, powinny sięgnąć po kwas migdałowy. Pobudza syntezę kolagenu, dzięki czemu jest idealnym środkiem przeciwzmarszczkowym. Warto również wspomnieć, że świetnie oczyszcza skórę.
Profilaktyka anti-aging, kiedy zacząć?
Dbanie o skórę, nie musi wiązać się z pierwszymi widocznymi zmarszczkami. Profilaktyka anti-aging powinna rozpocząć się już między 25 a 30 rokiem życia, ponieważ wówczas nasza skóra zaczyna przejawiać pierwsze oznaki starzenia. Należy pamiętać, że pielęgnacja powinna skupiać się przede wszystkim na nawilżeniu, stymulowaniu skóry do produkcji kolagenu oraz odżywianiu i dostarczaniu antyoksydantów i innych związków odżywczych, takich jak witamina A lub E.
Należy odżywiać skórę nie tylko od zewnątrz, ale także od wewnątrz. Właściwa dieta, suplementacja oraz zdrowy styl życia, znacząco wpływają na kondycję skóry na całym ciele. Należy unikać używek, wysypiać się, a także dbać o ochronę skóry przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, czy zanieczyszczonym powietrzem. Istotna jest systematyczność, bez regularnego stosowania profilaktyki anti-aging nie osiągniemy pożądanych efektów. Oznacza to, że jeżeli dbanie o skórę nie stanie się naszą codzienną rutyną, procesy starzenia będą dalej postępować.