Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Jak uzyskać naturalny wygląd piersi po operacji powiększenia?

Jak uzyskać naturalny wygląd piersi po operacji powiększenia?

Naturalny wygląd piersi po operacji powiększenia, to cel wielu kobiet decydujących się na zabieg. Choć istnieje część Pań, które lubią nieco przerysowany efekt, to większość kobiet woli jednak, aby biust wyglądał naturalnie. Współczesne trendy kierują nas w stronę naturalności w każdym aspekcie dotyczącym wyglądu. Makijaż powinien być delikatny (w każdym razie – tak powinien wyglądać), włosy delikatnie przeczesane „wiatrem”, a powiększone piersi wyglądające jak najbardziej naturalnie. Jak uzyskać taki efekt?

Wybierz odpowiedniego chirurga

Wiele zależy od kompetencji i umiejętności chirurga, który będzie przeprowadzał operację. Podczas konsultacji zadawaj szczegółowe pytania dotyczące finalnego efektu, swoich obaw, ale także certyfikatów i doświadczenia lekarza. Sam po konsultacji ocenisz czy masz zaufanie do wybranego chirurga czy wolisz jeszcze spróbować porozmawiać z innym specjalistą. Mów otwarcie o swoich oczekiwaniach oraz o efektach, których chcesz uniknąć.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Wybierz odpowiedni rozmiar implantu

Nienaturalny wygląd piersi spowodowany jest czasem zbyt dużym rozmiarem. Nie upieraj się koniecznie przy rozmiarze, który wydaje Ci się odpowiedni. Zaufaj chirurgowi, który oceni całą sylwetkę i dobierze taki rozmiar, który będzie pasował do Twojej figury i który zagwarantuje, że piersi będą powiększone, ale nie przesadnie duże.

Wybierz odpowiedni rodzaj implantu

Nie istnieje jeden, najlepszy rodzaj implantu, który będzie odpowiedni dla wszystkich kobiet chcących poddać się operacji piersi. Anatomiczne wkładki silikonowe teoretycznie dają bardziej naturalny efekt, jednak wiele zależy od budowy ciała pacjentki. Zaufaj swojemu chirurgowi, który z pewnością zrobi wszystko, aby piersi wyglądały naturalnie.

Sprawdź efekty operacji przeprowadzanych przez Twojego chirurga

Większość chirurgów prowadzi dokumentację swoich pacjentek. Poproś o wgląd do zdjęć kobiet, które przeszły już operację powiększenia piersi. Zwróć uwagę na to czy piersi wyglądają naturalnie, jak prezentują się blizny, jak wygląda kształt i czy rozmiar pasuje do sylwetki. Takie podejście pozwoli Ci na wstępną ocenę umiejętności chirurga.

Pokaż lekarzowi zdjęcia

Idź na konsultację z otwartym umysłem, jednak przygotuj sobie zdjęcia piersi, które wydają się idealne dla Ciebie. To pozwoli chirurgowi na poznanie Twoich oczekiwań i skonfrontowanie och z rzeczywistością.

Miej realistyczne oczekiwania

Każdy, kto poddaje się operacji plastycznej przychodzi do gabinetu chirurga z określonymi oczekiwaniami. Pamiętaj, że chirurg to nie jest cudotwórca i o ile dołoży wszelkich starań, aby efekt był naturalny, nie jest w stanie sprostać nierealnym oczekiwaniom. Aby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania, słuchaj tego co chirurg ma do powiedzenia o finalnym efekcie i zastanów się czy Cię to satysfakcjonuje.

Rozważ rozwiązania alternatywne

Implanty piersi to nie jest jedyny sposób na powiększenie naturalnego biustu. Jeśli obawiasz się, że efekt nie będzie naturalny w stopniu, który Cię satysfakcjonuje – rozważ rozwiązania alternatywne. Może to być np. transfer własnego tłuszczu. Zapytaj swojego chirurga o inne możliwości powiększenia.
Przede wszystkim – gruntowanie przemyśl swoja decyzję. Musisz być absolutnie pewna, że chce powiększyć piersi oraz świadoma ryzyka jakie wiąże się z operacją. Choć dzisiejsze możliwości pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów, pamiętaj o tym, że biust nie powiększy Ci się z naturalnych przyczyn, tylko właśnie dlatego, że postanowiłaś włożyć do nich wkładki powiększające. Kobiety, które mają realne oczekiwania i są zdeterminowane – najczęściej są też zadowolone z efektów operacji.
źródła
https://www.77plasticsurgery.com/blog/how-to-get-natural-looking-breast-implants
https://www.beautysmoothie.com/5-keys-to-success-for-natural-looking-breast-implants/
Autorka: Klaudia dziennikarka/blogerka