Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Alternatywa dla implantów? Powiększanie piersi własnym tłuszczem!

Alternatywa dla implantów? Powiększanie piersi własnym tłuszczem!

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w chirurgii plastycznej jest powiększanie piersi. Niestety, ale dużej części kobiet kojarzy się on z operacją i bolesną rekonwalescencją. Nic bardziej mylnego. Alternatywą dla powiększania piersi za pomocą implantów jest lipofilling. 

Lipofilling – co to? 

W zabiegu lipofillingu największą rolę odgrywa własny tłuszcz. Powiększanie piersi odbywa się z jego pomocą. Zabieg stanowi alternatywę dla zastosowania implantów. Tkanka tłuszczowa pobierana jest z okolic ciała, gdzie według pacjentki jest jego nadmiar. Następnie zostaje odpowiednio przygotowana w laboratorium i przeszczepiona do okolic piersi. Lipofilling wpływa na proporcje całej sylwetki, ponieważ skutecznie redukuje tkankę tłuszczową w kłopotliwych miejscach. Co więcej, powiększanie piersi metodą lipofillingu jest niemalże całkowicie bezpieczne. Stosuje się tu naturalne materiały, więc nie występuje ryzyko “odrzucenia” substancji lub wystąpienia reakcji alergicznych. 

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Zabieg lipofillingu – jak wygląda? 

Lipofilling to stosunkowo krótki zabieg, który trwa około 120 – 180 minut. Zazwyczaj wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, rzadziej ogólnym. Na początku tkanka tłuszczowa zostaje pobrana z wybranych części ciała. Najczęściej to brzuch, piersi lub uda. Jest to stosunkowo krótka czynność, lekarz wstrzykuje w wybrane miejsca roztwór soli fizjologicznej, lidokainy i adrenaliny. Substancja sprawia, że w tych obszarach naczynia krwionośne ulegają obkurczeniu, a tłuszcz staje się płynny.

Gdy tkanka tłuszczowa jest pobrana, następnie musi zostać odpowiednio przygotowana do przeszczepu celem powiększenia piersi. W laboratorium tłuszcz jest odwirowany, usunięte zostają z niego wszystkie obumarłe komórki i woda. W tkance pozostają same wartościowe części, które następnie pomagają w jej regeneracji. Często do tak przygotowanego roztworu dodane zostaje osocze bogatopłytkowe lub komórki macierzyste. Ostatnim etapem jest powiększanie piersi przy pomocy uprzednio przygotowanego roztworu tkanki tłuszczowej. Preparat wprowadza się przy pomocy cienkich kaniuli w wyznaczone miejsca. 

Lipofilling, a powiększanie piersi implantami

Celem lipofillingu jest powiększenie piersi o maksymalnie jeden rozmiar. Efekty widoczne są niemalże od razu, choć piersi po kilku dniach od zabiegu stają się okazalsze i ujędrnione. Wybierając powiększanie piersi przy pomocy implantów, zyskuje się możliwość wyboru ich rozmiaru i kształtu. Niestety czas rekonwalescencji jest bardzo długi. Po 7 dniach zostają ściągnięte szwy, a usztywniający biustonosz należy nosić przez około 30 dni od dnia operacji. Z kolei po lipofillingu obrzęk piersi utrzymuje się tylko 7 dni. Ponadto biust jest naturalnie powiększony, a sylwetka nabiera proporcjonalnych kształtów.