Kontakt / Cennik
Wróć do bloga
Modelowanie twarzy własnym tłuszczem

Modelowanie twarzy własnym tłuszczem

Wraz z upływem czasu zaczyna ubywać tkanki podskórnej na twarzy, co można zauważyć w postaci wgłębień pod oczami, wklęsłych policzków i nieestetycznie wiszącej skóry. Chirurgia plastyczna stosuje lipotransfer, pozwalający na przenoszenie tkanki tłuszczowej z innych partii ciała na twarz. Jest to metoda, która umożliwia modelowanie twarzy, poprawia wygląd skóry, a także stymuluje jej naturalną regenerację. 

Kiedy należy zdecydować się na lipotransfer?

Zabieg modelowania twarzy własnym tłuszczem służy do poprawienia i przywrócenia objętości tkanek pacjenta wskutek starzenia się lub z powodu urazu. Może być stosowany w celu poprawienia obecnych kształtów, podkreślenia konturów twarzy, a także wypełnienia zmarszczek, odmłodzenia twarzy, ust lub oczu. Tę operację plastyczną zaleca się szczególnie w przypadku wystąpienia ubytków objętości na policzkach, utraty owalu twarzy lub z powodu opadających policzków. Wiele osób decyduje się na modelowanie twarzy, gdy skóra traci elastyczność i pojawiają się fałdy i bruzdy.

Planujesz zabieg z zakresu chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej?

Masz pytania, zaplanuj wizytę u naszego specjalisty

Zapraszam

Arkadiusz Kuna

Na czym polega zabieg modelowania twarzy własnym tłuszczem?

Przeszczep tkanki tłuszczowej polega  na pobraniu własnego tłuszczu z okolic, w których jest go w nadmiarze np. brzucha lub ud. Zabieg wykonuje znieczuleniu miejscowym lub w pełnym znieczuleniu anestezjologicznym.

Na początku zabiegu chirurg wykonuje nacięcie w tej części ciała, w której znajduje się zbyt duża ilość tłuszczu. Następnie wprowadza w to miejsce cienką kaniulę i stosuje techniki liposukcji. Gdy tłuszcz zostanie już wyekstrahowany, zostaje poddany oczyszczeniu, aby go odpowiednio przygotować do kolejnego etapu. Zdrowe komórki tłuszczowe są kolejno wstrzykiwane w obszar twarzy, który nie posiada już swojej naturalnej objętości. 

Jakie występują przeciwwskazania do podjęcia decyzji o modelowaniu twarzy własnym tłuszczem?

Lipotransfer zalicza się do zabiegów, które nie zagrażają życiu i są bezpieczne dla zdrowia oraz funkcjonowania organizmu. Jednak warto wiedzieć, że istnieje kilka przeciwwskazań do wykonania operacji, a wśród nich wyróżniamy:

  • aktywne choroby nowotworowe,
  • nieuregulowane choroby nerek oraz wątroby,
  • zaburzenia w prawidłowej krzepliwości krwi,
  • przewlekłe stany zapalne skóry,
  • choroby na tle autoimmunologicznym.

Warto pamiętać, że każdy zabieg wymaga przeprowadzenia dodatkowych badań przedwstępnych oraz konsultacji z lekarzem prowadzącym.